Místo bývalé sirkárny v Sušici vznikne velké obchodní centrum

(ČTK) – Obchodní centrum Retail Park za zhruba 200 milionů korun plánuje postavit na pozemcích bývalé sirkárny v Sušici česká developerská společnost Fuertes Development. Po dokončení v roce 2014 zaměstná komplex přes 200 lidí. Zpřístupní obyvatelům Sušice služby, za nimiž dosud dojíždějí desítky kilometrů do Horažďovic a Klatov, řekl ČTK jednatel společnosti Zdeněk Přichystal.

Bývalá továrna Solo - foto z r. 1930 (zdroj : www.solosirkarna.cz/historie)
"Centrum vznikne v místech, kde nyní stojí chátrající budovy, pro něž není žádné využití, neboť by musely být nejprve zrekonstruovány, což by si vyžádalo nemalé finanční i časové náklady," uvedl.

Fuertes Development počítá s výstavbou multifunkčního centra s celkovou prodejní plochou 5000 metrů čtverečních. Vznikne tam velká prodejna potravin, ale podle jednatele také řada menších komerčních prostor určených pro drobné podnikatele a živnostníky z maloobchodu a služeb. Například drogerie, hračky, sportovní zboží, móda i velká a moderní pobočka České pošty. Investor plánuje přes 250 parkovacích míst.

"V novém obchodním centru najde práci přes 200 lidí, což výrazně přispěje k řešení problému nezaměstnanosti v Sušici a okolí. Navíc předpokládáme, že fungující obchodní centrum může do lokality přitáhnout další podnikatele i navazující sekundární služby, zaměřené například na úklid, ostrahu a údržbu zeleně," řekl Přichystal. Odmítá názory, že nové obchodní centrum postihne místní živnostníky, kteří provozují obchody a restaurace v centru Sušice. "Ve městě už dlouhou dobu působí několik velkých obchodních řetězců a menší obchodníci jim zdatně konkurují. Nevidíme důvod, proč by plánované centrum mělo tuto situaci zásadně změnit," řekl.
Plánované obchodní centrum Retail Park na pozemcích bývalé sirkárny
V Sušici už funguje Albert, Billa, Tesco, Penny a Lidl. Investor už předal stavebnímu úřadu pracovní verzi územní studie. Sušice nyní připravuje zadání nového územního plánu.

Podle předsedy Západočeského konzumního družstva Sušice Romana Bruzla, který je krajským šéfem Svazu obchodu a cestovního ruchu, je v Plzeňském a Karlovarském kraji síť řetězců velmi hustá. V Sušici s 11.000 obyvateli je 8000 metrů čtverečních prodejních ploch potravin, na počet obyvatel více než v Německu. Jeho firma tam má tři prodejny s 1000 metry čtverečními ploch.

Fuertes Development se sídlem v Kuřimi patří k předním českým developerům orientovaným na obchod a služby. Stojí za projekty více než 100.000 metrů čtverečních obchodních ploch po ČR. K jejím klientům patří například společnosti TESCO, Interspar, OKAY, Temposervis nebo Lidl.

 

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*