Místo Jaselských kasáren v Brně budou byty, kanceláře a obchody

Fotogalerie ke článku (1)

Již zbouraná Jaselská kasárna (zdroj: Tyden)

Již zbouraná Jaselská kasárna (zdroj: Tyden)
Celá fotogalerie (1)

Ještě letos by se měl začít stavět soubor Novus.

Na místě Jaselských kasáren poblíž centra Brna budou už v roce 2010 domy s byty, kancelářemi a obchody. V areálu ještě loni stály staré budovy, v nichž se natáčel seriál Četnické humoresky, pozemky pak chtěla využít Česká televize pro stavbu nového sídla. Nakonec si to ale rozmyslela. Původní stavby už jsou zdemolované a ještě letos se místo nich začne stavět soubor Novus za zhruba 1,4 miliardy Kč, řekl  ČTK Svatopluk Horák z developerské firmy Kliminvest.

Jaselská kasárna se tak zařadí k dalším armádním areálům, které po letech chátrání našly nové využití. Třeba kasárna ve Slatině využije město pro průmyslově-komerční areál.

Dva hektary poblíž centra ale mohou využít i obchodníci, část v několikapatrových budovách tak obsadí obchody. Vyšší patra budou patřit kancelářím a místo bude i pro 400 bytů.

Novus neobsadí celý areál kasáren. Projekt se zastaví v místech, kde bude prodloužena ulice Šumavská. Nové budovy budou stát podél Štefánikovy i rovnoběžné Staňkovy, mezi nimi vznikne jakési atrium, kde architekti počítají s parkovou úpravou. Zahrady by měly být i na střechách domů. Budovy budou mít i několik podzemních pater s parkovacími místy.

Televize zatím pozemek pro nové sídlo nemá, měla by o něm rozhodnout během několika měsíců. V úvahu přichází několik lokalit, teď se zjišťuje, která bude nejvhodnější, uvedla mluvčí brněnského studia ČT Hana Orošová.

Zdroj: Zpráva ČTK 19.3.2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*