Mělníku se nabízí možnost rekonstrukce náměstí Karla IV.

Autorem projektu je architektonická kancelář Chapman Taylor.

Novou podobu možná v budoucnu dostane mělnické náměstí Karla IV. Britský investor plánuje demolici nevyhovujících budov a jejich nahrazení zástavbou, která respektuje historický charakter místa. Projekt však ještě musí schválit městské zastupitelstvo, řekl ČTK zastupitel Radim Vajchr.

Mělník usiluje o rekonstrukci druhého největšího náměstí více než deset let, ale všechny dosavadní pokusy developerů skončily neúspěchem. Nyní však britský investiční fond St. Wenceslas Property Fund zajistil dostatek financí na pokrytí více než půlmiliardové investice. Město by mělo do projektu vstoupit pronájmem pozemků, které nadále zůstanou v jeho majetku.

Hlavním záměrem předloženého návrhu je nahrazení stávajících nevyhovujících budov novou zástavbou respektující charakter daného místa. V nových objektech budou obchody, hotel, rezidenční byty a prostory pro volnočasové aktivity. Parkování je řešeno velkokapacitním podzemním parkovištěm.

„Uskutečněný průzkum trhu potvrdil, že existuje velká poptávka maloobchodníků po nových obchodních jednotkách,“ řekl zástupce investora John McGregor. Komerční budovy by podle něj měly vytvořit odpovídající prostory pro stávající obchody, přilákat do města nové zajímavé značky, a zajistit tak dlouhodobý příjem pro město. „Rezidenční část projektu by měla být velice atraktivní díky svému umístění v horních patrech objektu, kde není nouze o neopakovatelné pohledy na historické památky města,“ dodal McGregor.

Projekt ještě musejí schválit zastupitelé. Lidé si mohou trojrozměrnou maketu plánované podoby náměstí prohlédnout na radnici, kam byla v pátek 10.10.2008 umístěna. Podle zástupců vedení města bude mít veřejnost možnost se k celému projektu vyjádřit.

St. Wenceslas Property Fund je britský nemovitostní investiční fond spravující ve střední Evropě majetek v hodnotě 165 milionů eur. Správcem Fondu je manažerská společnost Hunter Property Fund Management se sídlem ve skotském Edinburghu, která nyní spravuje nemovitostní portfolio v celkové hodnotě přes 600 milionů eur. 

Zdroj: Zpráva ČTK 10.10.2008

Doplnění Stavbaweb:
Autorem projektu je architektonická kancelář Chapman Taylor.
Maketu možné budoucí podoby náměstí naleznete
zde.
Historické pohlednice z Náměstí Karla IV. v Mělníce naleznete
zde.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*