Místo: Fælledparkenâ?¨, Kodaň
Klient: Københavns kommune – CAU (magistrát Kodaně)
Autor:
MLRP
Statika: Grontmij A/S
Krajinář: GHB Landskab A/S
Konstrukce: A. F. Hansen
Celková plocha: 140 m2
Realizace: listopad 2011
Foto: archiv autorů, Laura Stamer


MLRP transformovali stávající nevzhlednou graffiti počmáranou konstrukci na hřišti na příjemnou reflexní stavbu, která je součástí nového projektu interaktivních hřišť v Kodani. Zrcadlový dům je prvním ze tří projektů. Dalšími projekty jsou nová lávka přes jezero a nová budova na dopravním hřišti. Most by měl být dokončen do konce ledna 2012 a objekt na dopravním hřišti na podzim roku 2012.


Herní pavilon je obložen dřevem a panely nerezové oceli se zrcadlovým účinkem.
 


Na zadní stěně jsou v přízemní části namontována konvexní a konkávní zrcadla. Za pěkného počasí se dají otočením otevřít do venkovního hřiště.
 

Mirror House by MLRP

Fasáda si hraje s perspektivou, reflexí a proměnou. Místo typické štítové plné fasády vznikl sympatický přechod mezi postaveným a okolím parku – stěna, která odráží park, hřiště a aktivity na něm.
 

Mirror House by MLRP
Okna a dveře jsou součástí dřevem obložené fasády, okenice z vnitřní strany mají zrcadlové, různě prohýbané panely.
 


V noci jsou okenice zavřené a budova se stane anonymní. Během dne se budova otevře a zve děti k zábavné hře s pokřivenými vlastními obrazy. Jednoduchými prostředky byla docílena úspěšná přeměna stávající smutné a anonymní stavby na unikátní a obdivovanou instalaci v renovovaném parku.