MMR zahájilo správní řízení s pěti stavebními inspektory

(ČTK) – Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) zahájilo správní řízení s pěti autorizovanými inspektory kvůli pochybnostem o jejich činnosti. Informace serveru Euro.cz ČTK potvrdila mluvčí MMR Jana Jabůrková. Výsledkem řízení může být podle mluvčí až odvolání inspektorů.

Ve správním řízení s inspektory bude úřad Kamila Jankovského řešit hlavně rozpory jejich činnosti s územním rozhodnutím nebo s územním plánem, možné porušení zákonných práv osob neprojednáním námitek vůči stavbám a nakonec také vydání certifikátu bez vyjádření osoby, která byla, nebo měla být, účastníkem stavebního řízení.

"Podněty k přezkoumání dávají stavební úřady, občané a MMR dělá namátkové kontroly," uvedla Jabůrková z ministerstva.

Rozhodnutí autorizovaných inspektorů může nahradit rozhodnutí stavebního úřadu, současně mají ale stavební inspektoři stejné povinnosti jako úřady. Stavební zákon zavedl inspektory v roce 2006, investoři je využívají od roku 2008.

Sněmovna bude příští týden jednat o návrhu novely stavebního zákona. "MMR se zasazuje o zachování autorizovaných inspektorů. Skupina lidí, která bude schopna kvalifikovaně vykonávat stejnou práci jako stavební úřady a nebude si nárokovat prostředky ze státního rozpočtu, je potřebná," řekla mluvčí MMR. Současně je ale podle ní nutné zaručit právo veřejnosti účastnit se rozhodování. "Proto chceme, aby certifikát prošel přes stavební úřad, a poté byl 30 dní vyvěšen na úřední desce tak, aby se ke stavbě mohly dotčené osoby vyjádřit," uzavřela Jabůrková.
 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*