Mobitex 2008

Fotogalerie ke článku (1)

M-svítidla. Reprezentativní přehlídka interiérových světel.

M-svítidla. Reprezentativní přehlídka interiérových světel.
Celá fotogalerie (1)

Mezinárodní veletrh bydlení
26. - 30. března 2008

Výstaviště Brno
Největší oborová prezentace nábytkářského průmyslu v České republice.

Nomenklatura veletrhu:

* Nábytek, doplňky a materiály pro výrobu nábytku
* Textil a doplňky
* Literatura, školství, software, služby

Projekt DESIGN:
Design4Life - výběrový pavilon designu — prezentace domácích i zahraničních
výrobců a distributorů designově nadstandardních výrobků v samostatném
pavilonu
Mobitex Grand Prix - 5. ročník projektu zaměřeného na představení a propagaci domácích i zahraničních mladých designérů, studentů a odborných škol.
TECHNOLOGIE & DESIGN - doprovodný projekt simulující realitu a prezentující nejnovější trendy „bydlení s digitálními technologiemi“ a souladu špičkové spotřební elektroniky a high-endových technologií v interiéru moderní domácnosti.
Projekt „Inspirujte své bydlení“
— pohled na řešení obytného prostoru očima předních českých architektů
— výstava prezentující vítězné návrhy jednotlivých interiérů

Doplněno (Zdroj: ČTK 19.3.2008):
Veletrh Mobitex poprvé nabídne i expozici zaměřenou na zahrady
Mezinárodní veletrh bydlení Mobitex, který se uskuteční od 26. do 30. března na brněnském výstavišti, letos poprvé nabídne expozici zaměřenou na zahradu a zahradní vybavení. Veletrhu zaměřeného na nové trendy i materiály ve vybavení obývacích či dětských pokojů, ložnic i kuchyň se zúčastní přes 190 firem z deseti zemí světa. Veletrh se koná společně s veletrhy ProDítě a výstavami Rybaření a Modely Brno.

Nový projekt Mobitexu nazvaný Garden4life obsadí na výstavišti pavilon E. "Zde bude centralizována prezentace zahradního nábytku, doplňků, svítidel, poradenských center, architektů," řekl dnes novinářům v Praze hlavní manažer projektu Miloň Mlčák.
Pavilony A1 a A2 budou patřit designu a návštěvníci uvidí i projekt Technologie&Design, jehož cílem je ukázat, jak sladit bydlení s nejnovějšími digitálními technologiemi. Doprovodný program obstará mimo jiné první den veletrhu konference na téma Design & inovace - cesta k jedinečnosti připravená Asociací českých nábytkářů a agenturou CzechTrade.

Svůj prostor dostanou i studenti českých i zahraničních designérských škol v expozici nazvané Designstory v pavilonu A1. Součástí budou i realizace čtyř interiérů na motivy dětského bydlení, navrhnuté mladými architekty v rámci projektu 4x30.

Veletrhu ProDítě se zúčastní 91 vystavovatelů z ČR, Slovenska a Polska. Návštěvníci pavilonu B v něm naleznou sortiment pro děti od kočárků, autosedaček, dětských kol přes hračky až po výživu a kosmetiku.

Pavilon F bude patřit mezinárodní výstavě rybářských potřeb Rybaření, na níž se představí 114 firem z pěti zemí - ČR, Slovenska, Francie, Polska a Norska. Součástí doprovodného programu budou i videoprojekce z rybářských závodů a ukázky rybolovných technik.

Poslední ze společného čtyřlístku akcí je výstava Modely Brno v pavilonech G1 a G2, která zahrnuje prezentace výrobců plastikových, kovových, dřevěných i papírových stavebnic modelů, materiálů pro letecké, automobilové, lodní a železniční modeláře a dalších. Jako doprovodná akce se uskuteční i mezinárodní halové závody rádiem řízených off-road modelů aut, letos netradičně na hliněném povrchu.

Podle pořadatelů se letos všech čtyř akcí zúčastní přes 400 vystavovatelů ze zhruba 15 zemí. Loni čtyřlístek akcí navštívilo přes 63.000 návštěvníků, letos odhadují návštěvnost mezi 65 000 až 70 000 lidmi.


Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*