Modernizace a rekonstrukce Domova důchodců v Rokytnici nad Jizerou

Adresa: Dolní 291, 512 44, Rokytnice nad Jizerou
Investor: ÚSP Domov důchodců Rokytnice nad Jizerou
Architekt: David Kraus, Tomáš Klanc, ARCHITEKTURA, s. r. o.
Projektant: David Kraus, Tomáš Klanc,

ARCHITEKTURA, s. r. o.
Dodavatel: BAK, a. s
Realizace: září 2000 — listopad 2002
Kolaudace: prosinec 2002
Celkový obestavěný prostor: 231.000 m3
Celková podlažní plocha: 7.000 m2

STAVEBNÍ NÁKLADY
Celkové náklady vč. DPH: 100 mil. Kč

ZADÁNÍ
Rekonstrukce přežilého komplexu budov typu „chudobinec“ na Domov důchodců. Stávající objekt depresivního předimenzovaného Domova, jehož těžká, tmavá a monotónní architektura ztělesňovala sociální a estetické kvality bývalé éry, navíc nekompromisně položená zcela do volné horské krajiny, byl přeměněn na živoucí Domov pro lidi, kteří nejsou odepsaní svým stářím.
POPIS STAVBY

Rekonstrukce zahrnuje 6 podlaží, vstupní společenský trakt, kanceláře, provozní místnosti a jídelnu se zázemím. Mohutný objekt se strojovým rytmem malých oken byl nově koncipován jako řada jednotlivých domů, jejichž dělení je dáno svou převládající funkcí ( lůžková část s francouzskými okny — žlutá, střední blok se zázemím, ordinacemi a koupelnami — zelená, lůžková část pro postižené — hnědá). Bylo použito moderních léčebných technologií (ARJO), zvýšen vnitřní standard, nemocniční vícelůžkové pokoje byly přestavěny na dvoulůžkové pokoje hotelového typu. Společenské místnosti jsou otevřené do hor a prosvětlují dlouhé chodby. Návrh předkládá 4 patra odlišená barvou (snadná orientace pacientů) s péčí o detaily chodeb, pokojů a souvisejících prostor.
Maximum světla, barev a jasných pozitivních impulsů — motivující atmosféra pro aktivní život, který po šedesátce teprve začíná.

MATERIÁLY A PRINCIPY
Polykarbonátové stěny, příčky, venkovní zábradlí a skříně, různobarevné marmoleum, skládané obklady, madla složená z různých typů dřev, terasy s venkovními koberci, pozinkované venkovní konstrukce, podhledy z tahokovu, přiznané konstrukce a vedení, betonová dlažba, dřevěné rošty venkovních okenic, â?¦nové průhledy.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*