Stavbu navrhlo architektonické studio Fránek architects.
Prostor modlitebny církve bratrské je ovinut zděnou stuhou, která pro podporu plasticity má vroubkovaný a zřasený povrch. Uvnitř tak tvoří akustickou pohodu. Prostory jsou důmyslně nasvětleny nepřímým světlem skrytými otvory. Vlastní část modlitebny je položena do vodní plochy. Jednak pro zrcadlení shromažďovacího prostoru, jednak kvůli obřadům křtu. Nosná konstrukce modlitebny je zděná opatřená stěrkovu omítkou s vroubky. Stropy jsou železobetonové monolitické. Okna jsou buď bezrámově zasklena Dithermem nebo provedena v hliníkovém rámu.
(Zdroj: Fránek architects)
Kostel bude slavnostně otevřen 21. 11. 2010 v 16 hod.











Děkuji za další dávku inspirace ze světa architektury a staveb 👏
no, tak to je fakt skvost
Obzvlášť ten přimontovanej Bauhaus zezadu, to je něco.
Proboha, a co takhle nějaké barvy na chodby? Třeba různě barevné dveře - i pro snadnější orientaci. Tohle je jak…
Pokud se na plochách bude používat posypová sůl, tak si rostliny opravdu pochutnají…