Modrá akustická impregnovaná deska Rigips zajistí ticho už i v koupelně

Modré akustické systémy Rigips si své místo v domácnostech i komerčních prostorech již obhájily. Sádrokartonové systémy se speciální deskou výrazně snižují hluk z ostatních místností nebo sousedících bytů. Poslední novinkou na trhu je modrá akustická deska i do každého vlhkého prostředí. Nová deska spojuje tři stavební požadavky v jednom výrobku – akustiku, protipožární odolnost a impregnaci do vlhkého prostředí.

Akustické sádrokartonové konstrukce se používají v nové výstavbě i při rekonstrukcích.
Dosud nebylo možné je používat do prostor se zvýšenou vzdušnou vlhkostí. S novou deskou však tato bariéra padá.
Akustická sádrokartonová deska je již z výroby impregnovaná, takže dokáže odolat i vzdušné vlhkosti bez obav z plísní. Pomocí modrých akustických systémů lze už i z koupelny vytvořit tiché oddechové místo. Zároveň se tímto řešením snižuje i hladinu hluku, která z koupelny vychází, např. při dětských hrách.

Modrá akustická sádrokartonová deska je vyrobena podle speciální receptury. Má vhodně zvolenou hustotu jádra, kterou tvoří upravená sádrová krystalická struktura se specifickými tlumicími vlastnostmi. Díky svému unikátnímu složení dosahuje deska vysokých akustických kvalit. Již v základní verzi je dodávána v protipožární úpravě, tudíž je vhodná i pro konstrukce s požadavkem na požární odolnost.

Znamená to, že poslední inovace v sobě obsahuje všechny potřebné vlastnosti pro montáž konstrukcí bez jakéhokoliv omezení. Stavební deska kombinuje akustické vlastnosti, protipožární odolnost i impregnaci do vlhkého prostředí.

Akustická deska se používá pro montáž sádrokartonových konstrukcí pro vnitřní i mezibytové příčky, podhledy a předstěny v interiérech bytů, rodinných domů i komerčních prostor.

Konstrukce, ve kterých bude použita modrá akustická impregnovaná deska, lze postavit i do vlhkých prostor.

Modrá akustická protipožární impregnovaná deska MAI (DFH2) se dodává v tloušťce 12,5 mm a délce 2 000 mm.

Centrum technické podpory Rigips, tel. 724 600 800, e-mail: ctp@rigips.cz, www.rigips.cz, www.modreticho.cz

O společnosti Rigips, s. r. o.
Společnost Rigips je významný výrobce a dodavatel sádrokartonových a sádrovláknitých systémů, sádrových omítek a malířských stěrek Rimano. V České republice má dvacetiletou tradici. Výrobní závod na sádrokarton v Horních Počaplech se již více než 6 let intenzivně věnuje programu zlepšování WCM (World Class Manufacturing). Získání bronzového ocenění v rámci tohoto programu mu zajistilo oficiální vstup do společnosti závodů se světovou úrovní výroby.
Společnost Rigips je certifikována pro systém managementu jakosti dle EN ISO 9001:2000.
www.rigips.cz

 

O společnosti Saint-Gobain
Koncern Saint-Gobain je evropský a světový lídr ve všech svých obchodních odvětvích, patří do první stovky světových průmyslových korporací. Koncern má 5 hlavních divizí – stavební materiály, sklo, obalové materiály, speciální High–Tech materiály, distribuční řetězce.

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*