Modrozelená infrastruktura pro udržitelná města

Udržitelnost ve městech a jak jí docílit bude tématem webináře, který 20. listopadu pořádá Národní síť Zdravých měst jako součást série MĚSTA SOBĚ. Vystoupí experti na udržitelné stavitelství a modrozelenou infrastrukturu z Frank Bold Advokáti, Jakub Cigler Architekti a z České rady pro šetrné budovy.

Webinář o opatřeních pro udržitelná města bude možné zhlédnout zdarma 20. listopadu od 10 hodin na webu Národní sítě Zdravých měst. Hlavními tématy bude modrozelená infrastruktura a další opatření, která se dají ve městech a obcích realizovat. Přednášející promluví například o tom, jaké právní nástroje je možné využít nebo jak zařadit kritéria udržitelnosti do výběrových řízení.

Udržitelné stavitelství je trend v developmentu, který postupně přichází také do Česka. Jedním ze způsobů, jak jeho myšlenky realizovat, je mimo jiné budování modrozelené infrastruktury. Frank Bold Advokáti společně se Zeleným kruhem ale už dříve zjistili, že ačkoli zájem obcí o modrozelenou infrastrukturu roste, po investorech tato opatření vyžaduje jen minimum z nich. Pomoci by přitom mohlo nastavení jasných pravidel třeba prostřednictvím zásad pro výstavbu.

„U větších stavebních projektů je ideální, pokud se samospráva transparentně dohodne s developerem na spolupráci. Cílem by měla být dohoda na opatřeních, která zajistí kvalitní život lidem v obci i budoucím uživatelům stavebních projektů,” uvedl Pavel Franc, CEO Frank Bold Advokáti.

Webinář: MODROZELENÁ INFRASTRUKTURA a další opatření pro udržitelná města. Jak na to?
Kdy:
pátek 20. 11. od 10:00
Kde: zdravamesta.cz/webinar

Hosté webináře: 
Stanislav Kutáček, expert Frank Bold Advokáti 
Peter Bednár, architekt Jakub Cigler Architekti 
Jiří Nezhyba, advokát Frank Bold Advokáti 
Petr Zahradník, Česká rada pro šetrné budovy

Témata:
Jaká opatření pro udržitelnost lze realizovat.
Jaké principy je dobré následovat pro úspěšnou realizaci.
Jaké právní nástroje lze využít (se zaměřením na smlouvy s developery).
Jak zakomponovat kritéria udržitelnosti do výběrových řízení. 
 
podle podkladů pořadatele

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*