Modulární budovy Fashion Line

Fashion Line je nová produktová řada modulárních budov navržená mladou českou designérkou Adélou Bačovou. Hlavní výhodou modulárních staveb je možnost přizpůsobit objekt aktuálním potřebám. Díky tomu v průběhu času můžeme stavbu využívat pro bydlení, práci, prostor pro podnikání nebo rekreaci. Kromě toho jsou modulární stavby i mobilní, pro každé využití můžete zvolit novou lokalitu.

V době koronavirové pandemie se naše rychle se měnící životy odehrávaly na pár metrech čtverečních bez možnosti kontaktu a budování sociálních vazeb. Během této krize jsme zjistili, že zvládneme žít v menších prostorách, jejichž velikost rádi kompenzujeme pobytem ve zdánlivě nekonečné přírodě. Delší trávení času v našich domovech se stává obtížnějším kvůli častokrát chybějícímu oddělenému prostoru pro práci, odpočinek nebo volnočasové aktivity. Díky rychlosti výstavby nám modulární architektura může pomoci tento problém snadno vyřešit.

„Fashion Line představuje nový pohled na modulární systém – přemýšleli jsme inovativně jak nad konstrukcí, tak celkovým designem,” uvádí designérka Adéla Bačová.

Stavebnice 21. století, lego pro dospělé, které je kompletně prefabrikované. Jádro budovy je založené na jednotném systému, designové prvky lze jednoduše nakonfigurovat. „Hlavním cílem bylo navrhnout všechny díly do posledního detailu tak, aby nebylo možné vybrat špatnou konfiguraci, která by narušila výsledný vzhled,” doplňuje Bačová.  
 
Výrazným volitelným prvkem je zrcadlová fasáda, které odráží okolní prostředí. Při zasazení Fashion Line do přírody podpoří zrcadlení pocit splynutí a zafunguje jako perfektní místo pro útěk ze shonu velkoměsta. 

Jedním z hlavních pozitiv modulární výstavby je rychlost implementace možných změn. Díky prefabrikovaným komponentům dokážete během jednoho měsíce jeden modul rozšířit na celou budovu. Fashion line je nekonečná skládačka, která bude pravidelně doplněná o nové komponenty, které rozšíří celou produktovou řadu a zákazníkům poskytnou nové možnosti využití. Nová produktová řada se inspiruje v architektuře, nových trendech a módního průmyslu. Zároveň nezapomíná na udržitelnost a následuje principy cirkulární ekonomiky.

Tisková zpráva

Architekt: Adéla Bačová
Výrobce: Koma Modular

Fashion line v roce 2021 získalo ocenění Red Dot Award: Product Design.

Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Ano, při zasazení do přírody podpoří zrcadlení pocit splynutí, ale zafunguje jako perfektní zabiják ptáků.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*