Mohelnici a Moravičany propojí nová cyklistická trasa

Fotogalerie ke článku (1)

Mohelnice (zdroj: kemp.ic.cz)

Mohelnice (zdroj: kemp.ic.cz)
Celá fotogalerie (1)

sek dlouhý přibližně 3,5 kilometru by se měl začít stavět na začátku roku 2011 a přijde na zhruba deset milionů korun.

Mohelnice (Šumpersko) 16. listopadu (ČTK) - Mohelnici a sousední obec Moravičany na Šumpersku spojí nová cyklostezka. Úsek dlouhý přibližně 3,5 kilometru by se měl začít stavět na začátku roku 2011 a přijde na zhruba deset milionů korun. ČTK to dnes řekl starosta Mohelnice Zdeněk Jirásko (ODS).

  

Plánovaná cyklotrasa se podle něj stane součástí páteřní Moravské stezky, kterou podporuje i olomoucké hejtmanství. Mohelnice a Moravičany při její stavbě spolupracují - každá z obcí postaví příslušný úsek na svém katastrálním území. Vést by měla podél silnice, která Mohelnici a Moravičany spojuje.

  

"V současné době probíhá výkup pozemků a bude zahájeno stavební řízení," vysvětlil starosta Mohelnice. To by podle něj měl projekt získat příští rok. Kromě povolení je ještě nutné zajistit financování cyklotrasy. Moravičany, které budou stavět její delší část, už proto v minulých týdnech podaly žádost o dotaci z Regionálního operačního programu.

  

Evropské peníze pro stavbu trasy pro cyklisty by v příštím roce chtěla získat i radnice Olomouce. Má v plánu vybudovat úsek, který povede podél řeky Moravy ze severní části města až na jih. Pro stavbu tras pro milovníky jízdy na kole nebo in-line bruslaře je ale už teď využívá celá řada radnic v regionu. Například Prostějov s jejich pomocí letos buduje cyklostezku mezi částmi Krasice a Čechovice.

  

Zdroj: Zpráva ČTK z 16. 11. 2009

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*