Monogram espresso bar

Denní espresso bar byl navržen v památkově chráněném domě na Kapucínském náměstí v centru Brna. Dominantním prvkem v interiéru je materiálové členění dvou pomyslných částí – posezení pro návštěvníky a příprava kávy s případnou prezentací. Obě části jsou materiálově kontrastně řešeny (dřevo a stěrka), vzájemně se propojují a prolínají.
Prezentačním a přípravným účelům slouží velký samostatně stojící bar, jehož část lze využít i pro oboustranné sezení. Toto posezení umožňuje rozšíření počtu míst i vtáhnutí návštěvníka do centra dění při přípravě kávy. Do druhé části místnosti je situován jeden velký „rodinný“ stůl. Návštěvnický prostor je obložen dřevěným obkladem do výšky výkladců, podlaha je rovněž dřevěná. V obložení je několik výklopných dvířek, které mají funkci výstavních polic. Dvě místa na sezení byla navržena v podobě dřevěných pódií i ve výkladcích, které slouží jako úložný prostor, odkládání kabátů, nebo umístění denního tisku. V podhledu je síť s ocelovými lany a atypickými svítidly navrženými na míru. Tato síť slouží i pro zavěšení prezentací či expozic.

Autorská zpráva
Foto: Martin Zeman, DAtelier.cz


 
Autoři: studio AEIOU – Ing. arch. Jan Vojtíšek, Ing. Jakub Staník; spolupráce Ing. arch. Tamara Bemerová, Ing. Nikola Levá
Investor: Adam Neubauer
Obestavěný prostor: 186 m3
Užitná plocha: 52 m2
Dodavatel stavby: Martin Hort
Dodavatelé interiéru: Truhlářství Drobilič Valtice; Pavel Bacílek, PB Profi s.r.o.; Proxima interiér, s.r.o.

Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Při prvním pohledu na fotky mě napadlo, že jsem ve školce 🙂 .

  2. Čtenář Stavbawebu says:

    Bravo. Dobrá práce!

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*