Město Cheb vypíše architektonickou soutěž na využití bývalých kasáren na Zlatém vrchu

(ČTK) –  Na návrh zastupitelů zadání rozšíří i o ulice pod areálem. Kasárna sice vlastní město už deset let, ale teprve letos vyprší blokace jejich komerčního využití, řekl novinářům starosta Pavel Vanoušek (ČSSD).

Architekti navrhnou podobu kasáren na Zlatém vrchu v Chebu
Návrh na vyhlášení architektonické studie měli už zastupitelé na stole, ale odložili jej. "Zastupitelé chtěli, aby se zadání vztahovalo i na křížení Ašské ulice s Vodní a Boženy Němcové," upřesnil místostarosta Tomáš Linda (ODS). Podle něj by návrh měli zastupitelé znovu posoudit v září.

Soutěž na architektonickou studii by podle Lindy měla být dvoukolová. "V první kole by mohli zpracovatelé podat architektonické návrhy a z nich by pak komise ve druhém kole vybrala několik nejlepších a ty by pak byly zpracovány do detailní architektonické studie," uvedl Linda. Podle něj by tak mohlo město využít dobré nápady z více navrhovaných řešení.

Kasárna v tehdejší účetní hodnotě 56 milionů korun získalo město bezplatně před deseti lety. I když se v průběhu let objevilo několik nápadů na nekomerční využití, žádný se kvůli vysokým nákladům nerealizoval. Spolupráci se soukromým investorem zase bránila blokace státu. Přitom jde o areál, který svým umístěním nabízí využití například pro bytovou zástavbu.

Vymezení zóny Zlatý vrch pro IPRM. Zdroj: Města a obce online Areál kasáren. Foto ČT24

Související články:


Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*