Město Červený Kostelec vyhlašuje architektonickou soutěž na novou tělocvičnu

Město Červený Kostelec vyhlásilo užší architektonickou soutěž, jejímž předmětem je zpracování studie nové tělocvičny v prostoru za ZŠ Václava Hejny (resp. mezi ZŠ a SPŠ Otty Wichterleho). Prvořadým cílem soutěže je nalezení odpovídající architektonické formy veřejné budovy tělocvičny a návrh studie této novostavby.

Architekti mohou podávat přihlášky do soutěže až do 29. května. Budou předkládat mj. i portfolio svých doposud zpracovaných projektů a na jeho základě pak odborná porota vybere 5 nejlepších, kteří se již budou věnovat přímo návrhu budoucí stavby. Na jeho zpracování pak budou mít čas až do poloviny prázdnin.

„Tělocvična bude jednou z nejvýznamnějších investic za poslední roky. Navíc bude umístěna na jednom z nejreprezentativnějších míst našeho města. Právě proto jsme zvolili formu soutěže, od které očekáváme výsledek, který bude spojovat to nejkvalitnější, co současná architektura nabízí, s ekonomickými požadavky na výstavbu i s úsporností následného provozu. Tomu odpovídá i složení soutěžní poroty.“, charakterizuje soutěž starosta Ing. Rostislav Petrák.

V porotě zasedne kromě pana starosty také městský architekt Ing. arch. Lukáš Ehl, mj. i spoluautor vítězného návrhu hasičské zbrojnice a zázemí technických služeb v obci Líbeznice, která je kvalitní současnou architekturou vyhlášená. V nezávislé části pak zasednou Ing. arch. Jan Hájek, který je pro změnu autorem líbeznické tělocvičny, Ing. arch. Štěpán Valouch, autor multifunkční haly s venkovním sportovištěm v Praze – Suchdole a Ing. arch. Milan Vít, jehož sportovní hala v Kuřimi již slouží veřejnosti. Náhradníky poroty pak bude místostarosta Jiří Regner, vedoucí odboru rozvoje města Ing. Pavel Matyska a Ing. arch. Mária Maninová.

„Tělocvičny a sportovní haly jsou objekty s velmi specifickým funkčním využitím. Vymyslet opravdu kvalitní provozní řešení je náročné. Proto byla do přípravy podkladů zapojena i městská sportovní komise a členové spolků. Zároveň jsme chtěli, aby v porotě zasedli odborníci, kteří již mají s podobným návrhem vlastní zkušenosti. A jsem velmi rád, že se to povedlo a všichni oslovení svou funkci přijali“, uvádí městský architekt Ing. arch. Lukáš Ehl.

Výsledek soutěže by měl být známý v srpnu letošního roku, následovat pak bude zpracování podrobnější studie. Ta pak bude podkladem ke klasickému zadávacímu řízení na další projekční fáze, na kterých však bude autor návrhu na základě smlouvy spolupracovat.
Odbor rozvoje Města Červený Kostelec

Podrobnosti najdete ZDE.Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*