Město posune trasu lanovky na ústecký zámeček Větruše

Dolní stanice je plánována v nově budovaném obchodním centru Fórum Ústí nad Labem, horní v hotelové přístavbě na Větruši.

Ústecká radnice chce posunout trasu plánované lanovky z centra města k výletnímu zámečku Větruše. Mluvčí magistrátu Ivana Solničková ČTK řekla, že rada již schválila jinou trasu, která se vyhne pozemkům soukromých vlastníků. Těm vadilo, že by lanovka narušovala jejich soukromí.

Stavební odbor magistrátu letos vydal rozhodnutí o umístění stavby lanovky, ovšem na konci léta toto rozhodnutí zrušil krajský úřad, ke kterému se majitelé nemovitostí odvolali. Důvodem zrušení rozhodnutí byla skutečnost, že město nedoložilo vlastnická nebo jiná práva k několika pozemkům. Stavební úřad magistrátu na začátku listopadu celé řízení zastavil, protože od města potřebné dokumenty nedostal. Solničková tvrdí, že město dokumenty nedodalo záměrně, protože plánuje jinou trasu.

Lanovka na Větruši má stát zhruba 80 milionů korun, s její stavbou město chtělo začít v příštím roce. Většinu potřební částky chce radnice zaplatit z evropských dotací, lanovka je součástí schváleného integrovaného plánu rozvoje města. Podle náměstka primátora Jana Řeřichy změna trasy neznamená, že by čerpání peněz nebo termín dostavění lanovky byl nějak ohrožen.

Lanovka může začít růst, až dostatečně pokročí stavba obchodního centra Fórum, kde bude nástupní stanice lanovky a sanace svahů pod zámečkem Větruše. Ty se utrhly loni v létě. Svah zajišťuje Správa železniční dopravní cesty.

Zdroj: Zpráva ČTK 14.11.2008

Doplněno Stavbaweb:
První snímky studie lanové dráhy na Větruši (zveřejněné společností Multi Development) najdete zde.
Lanová dráha na Větruši  – Blog věnovaný tématu lanovka na Větruši – dokumenty, vizualizace.
Vetruše

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*