Městský architekt připravil nové studie pro tři ulice

(ČTK) – Obyvatelé Mělníka mohou posílat připomínky k plánované obnově tří ulic. Městský architekt připravil studie pro ulici Plavební, U Cihelny a prostranství mezi ulicemi Nemocniční a O. Wenzela, které jsou zveřejněné na webových stránkách města, řekla dnes ČTK mělnická mluvčí Barbora Walterová.

V Plavební ulici by měla vzniknout přístupová cesta k novému přístavišti, které má letos začít budovat Ředitelství vodních cest v ulici Rybáře. „Projekt Plavební řeší i vjezd do areálu technických služeb, stání pro autobusy podél komunikace, která je dostatečně široká, aby zájezdové autobusy nepřekážely nikde ve městě,“ uvedla mluvčí. V ulici bude i nový povrch vozovky, obnovené elektrické vedení, včetně nového osvětlení a nový chodník.

V ulici U Cihelny by po úpravě chodníku ve směru k nemocnici měla vzniknout parkovací místa. Studie prostoru mezi ulicemi Nemocniční a Oldřicha Wenzela ukazuje návrh kompletní rekonstrukce všech povrchů, zeleně, parkovacích míst a malého prostranství pro posezení.

Náklady na obnovu každé z ulic dosáhnou několika milionů korun, přesnější částku bude město znát po dokončení projektové dokumentace. Práce v Plavební ulici začnou zřejmě příští rok, není vyloučeno, že budou rozdělené na etapy.

studie U Cihelny
studie Plavební
studie O. Wenzela a Nemocniční

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*