Multifunkční projekt Forum Karlín dokončen

Nový administrativně-společenský projekt Forum Karlín otevírá své brány. Osmipodlažní budova s jedinečným multifunkčním sálem a moderními kancelářskými prostory, která od minulého roku vyrůstala v Praze 8, byla dokončena a veřejnosti se symbolicky poprvé otevře dnes, 11. června v rámci hudebního koncertu americké skupiny Nine Inch Nails.Forum Karlín je nový administrativně-společenský projekt v rychle se rozvíjející lokalitě pražského Karlína. Stavba projektu byla zahájena v roce 2011 a jeho součástí jsou dvě budovy – citlivě zrekonstruovaná industriální budova bývalé prvorepublikové fabriky, ve které od roku 2013 sídlí vydavatelství Economia, a právě dokončená moderní budova s unikátním multifunkčním sálem s kapacitou 3 000 míst a šesti podlažími s 9 500 m2 moderních kanceláří.

Právě v multifunkčním sále Fora Karlín se už ve středu 11. 6. představí publiku americká industriální skupina Nine Inch Nails. Příští týden se zde koná mezinárodní urbanistická konference reSite (19.–20. 6.), v srpnu se do Karlína mohou těšit fanoušci legendární kapely Queens of the Stone Age (11. 8.). Na podzim do Fora Karlín zavítá i zpěvačka Lara Fabian (16. 10.) a program festivalu Struny podzimu (14.10.).

Koncepce Fora Karlín totiž umožňuje pořádání širokého spektra nejrůznějších akcí – od rockových koncertů, přes módní přehlídky, konference až po operní představení. „Už nyní se ukazuje, že koncepce multifunkčního sálu Forum Karlín byla tou správnou volbou,“ říká Ondřej Špalek, ředitel společnosti Forum Karlín, a dodává: „hala je vhodná nejen pro koncerty velkých popových a rockových hvězd, ale i pro performery extrémně náročné na akustiku jako je právě Lara Fabian“

Akustické řešení haly by mělo v budoucnu umožňovat i živá nahrávání hudebních produkcí. Autoři projektu totiž vybavili sál Fora Karlín jedinečným akustickým řešením. Kladli velký důraz nejen na výběr vhodných stavebních materiálů, ale i na detaily akustických prvků na jevišti a v hledišti. Velká pozornost byla věnována také instalaci ozvučení. Díky tomu si návštěvníci haly mohou vychutnat skvělý zvuk při každé pořádané akci. Kromě toho disponuje Forum Karlín nejmodernějším závěsným systémem, tzv. riggingem, s extrémně vysokou nosností. Možnost instalovat a zavěsit zde až 180 tun nabízí široké využití i pro ty nejnáročnější programové prvky a dekorace.

„Prostory sálu ve Foru Karlín jsou také velmi flexibilní, co se požadavků na velikost pořádané akce týče. Modulární dělicí systém umožňuje vytvořit příjemnou atmosféru i pro menší akce, jako jsou firemní školení, oborové konference nebo třeba maturitní večírky,“ dodává Ondřej Špalek.

Architekti projektu Forum Karlín dokázali nejen vytvořit výjimečnou akustickou pohodu uvnitř sálu, ale mysleli i na vysoký komfort uživatelů kancelářských prostor v budově. Unikátní izolační materiály a kvalitní koncepce celé budovy tak umožňuje jedinečnou symbiózu dvou užitných funkcí budovy. První nájemci se do svých kanceláří, které se budou vybavovat na míru jejich požadavkům, nastěhují po letních prázdninách.
tisková zpráva

Související články:


 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*