Na internetu se prodává rozestavěný most v Benátkách

Fotogalerie ke článku (1)

Ponte Calatrava (zdroj: Benátky)

Ponte Calatrava (zdroj: Benátky)
Celá fotogalerie (1)

Autorem mostu je architekt Santiago Calatrava.

Předmětem aprílového žertíku se stal i jeden z mostů přes Velký kanál v Benátkách. Most je sice ještě ve výstavbě, ale společnost Venessia.com už jej dala do aukce na internetové síti e-bay.

"Na prodej je originální most slavného architekta (Španěla Santiaga Calatravy) přes Velký kanál v Benátkách, jelikož už je zastaralý. Struktura z oceli a skla. Most je nový, ale nemá osvědčení," píše se v inzerátu.

Nabídka zahrnuje i trikovou fotografii velké mostní struktury, zakryté zeleným pletivem, zatímco na něm ještě probíhají stavební práce. A přes konstrukci se klene plakát s nápisem Na prodej.

Vyvolávací cena mostu byla 155 dolarů (necelých 2500 Kč). Ale už několik hodin po zahájení aukce se vyšplhala na 118.000 dolarů (téměř 1,9 milionu Kč). Ovšem poštovné a balné je zdarma. Dražit most lze až do čtvrtka.

Venessia.com je internetová stránka, kterou vytvořili Benátčané a na níž zveřejňují kuriózní zprávy, ale i názory spoluobčanů z ulice. Inzerát je nejen aprílovým žertíkem, ale také odráží znechucení Benátčanů nad zpožděním stavby. Most měl být dokončen letos, ale vůbec není jasné, kdy vlastně bude provoz na něm zahájen.

Největší polemiku vyvolává rozpočet na jeho stavbu. Z původních 7,7 milionu dolarů už totiž překonal 31 milionů (asi 496 milionů korun).

Zdroj: Zpráva ČTK 1.4.2008

Doplněno Stavbaweb:
Čtvrtý most o rozpětí 94 m přes hlavní benátskou vodní cestu - Canal grande.
Most pro pěší je navržen z kovu a skla a propojí železniční stanicí a Piazzale Roma (konečná stanice autobusů). Projekt od začátku provází řada problémů a zpoždění i kvůli odporu jeho oponentů.

Projekt, fotky z výstavby
Videa ze stavby mostu

Webcam
Venice - new Calatrava's bridge on Canal Grande - model, vizualizace, foto z výstavby

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*