Na Konopišti se začnou stavět vily od známých českých architektů

Hlavní architektkou projektu Konopiště Resort je Markéta Veselá.
V první etapě by měly být postaveny domy podle návrhů Milana Kunce, Jána Štempela, Zdeňka a Evy Eichlerových a Svatopluka Sládečka.

V blízkosti zámku Konopiště začnou brzy vyrůstat stavby podle návrhu několika známých českých architektů. V první etapě, na kterou již mají investoři stavební povolení a domy se také prodávají, by měly vzniknout domy podle návrhů Milana Kunce, Jána Štempela, Zdeňka a Evy Eichlerových a Svatopluka Sládečka. Rezervaci na jeden z bytů podepsal i hokejista Patrik Eliáš, sdělila ČTK Magdalena Dobruská z agentury, která projekt Konopiště Resort zastupuje.


Eliáš je podle ní také vášnivým golfistou a nadchl se pro koncepci sportovních studií a loftů v apartmánovém domě Kunc. Domy totiž budou stát necelý kilometr od golfového hřiště na Konopišti. Eliáše projekt Konopiště Resort zaujal jako investice i jako spojení špičkové rezidenční architektury s možnostmi sportovního vyžití, možností odpočinku i dobré dostupnosti z Prahy.


Konopiště Resort by měl být komplexně urbanisticky řešeným územím s řadovými apartmány se zahradami, sportovními studii s terasami, luxusními penthousy, prostornými rodinnými domy i individuálně navrženými vilami pro náročnější klientelu s velkorysými zahradními úpravami, stojí na internetové stránce www.konopisteresort.cz.


Investoři pro stavby na Konopišti oslovili 11 předních českých architektů několika generací. Kromě zmíněných jsou to ještě Stano Bachleda, Zdeněk Fránek, Jan Kaplický, Lucie Kavánová, Radek Lampa a Michal Palaščák.


Podle dřívějších informací by měly podle návrhu nedávno zesnulého Jana Kaplického vzniknout na Konopišti Klub Volavka a Vila Kaplický. Oba návrhy dokončil architekt za přispění svého londýnského týmu Future Systems na sklonku minulého roku. Centrem Klubu Volavka bude kavárna s otevřeným krbem, vinotéka, wellness, součástí služeb bude i mateřská školka.


Snahou investora je vybudovat velkorysou architekturu, moderní projekt, který by se lišil od běžných developerských projektů, jež nabízejí jen uniformitu, byť opatřenou luxusními materiály.


Celková rozloha pozemků, na kterých Konopiště resort vzniká, je více než 100.000 metrů čtverečních, z toho zastavěná plocha bude 15.000 metrů čtverečních. Celková investice výstavby všech etap projektu se odhaduje na 34,5 milionu eur (nyní asi 937 milionů korun).

Zdroj: Zpráva ČTK 21.4.2009, doplněno Stavbaweb

Související články:
Komplex, kde mají být Kaplického projekty, se začne stavět letos
Kaplického projekt pro Konopiště bude představen v únoru

Hlavní architektkou projektu Konopiště Resort je Markéta Veselá.

V článku „Konopiště Resort odhalilo domy a vily první etapy“ na stránkách  DesignMagazin.cz naleznete „Dům Maura“ a „apartmánový dům Kunc“.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*