Na místě bývalých čokoládoven vyrostou luxusní byty

Fotogalerie ke článku (4)

Boulevard (zdroj: Rezidence Korunni)

Boulevard (zdroj: Rezidence Korunni)

Villa (zdroj: Rezidence Korunni)

Villa (zdroj: Rezidence Korunni)

Industrial (zdroj: Rezidence Korunni)

Industrial (zdroj: Rezidence Korunni)

planek

planek
Celá fotogalerie (4)

Projekt Rezidence Korunní přináší luxusní byty, zeleň i parkovací místa

V místě bývalých čokoládoven na pražských Vinohradech začala v těchto dnech výstavba nového bytového projektu Rezidence Korunní. Projekt přední realitní skupiny Sekyra Group Real Estate slibuje nejen více než 270 bytů a ateliérů, ale také veřejné prostranství s parkovou úpravou a parkovací místa. Na projektu, který si vyžádá celkové investice ve výši 1,3 miliardy Kč se jako generální dodavatel podílí společnost Metrostav.

Po skončení demoličních prací, které trvaly od letošního ledna do června, začala v červenci výstavba samotného projektu.

Projekt z architektonické dílny ateliéru Causa počítá s tím, že každá část bude mít různou úroveň podlaží i specifické vybavení vnitřních prostor. Boulevard přiléhající k ulici Korunní bude tvořit dům o osmi podlažích s balkony. Východní a jižní část s názvem Villa pak bude určen nadstandardnímu bydlení, Industrial nabídne velkoprostorové byty s důrazem na kvalitní vybavení. Výška budovy se bude jižním směrem svažovat, takže Industrial bude mít sedm a Villa šest nadzemních podlaží. Velikost bytových jednotek se bude pohybovat od 1 + kk až k 5 + 1. Přízemní byty budou mít předzahrádky, většina ostatních balkony. V posledních podlažích budov budou umístěny mezonetové byty.
Projekt nezapomíná ani na prostory pro obchodní jednotky, nemělo by jich být ale více než tři. 
Součástí rezidence budou také podzemní garáže, sklípky a bezpečnostní ostraha.
Více informací o projektu Rezidence Korunní je možné nalézt na www.rezidencekorunni.cz.

Byty by měly být hotové na konci června 2010. Kromě bytových jednotek vznikne na Vinohradech také park a parkovací místa. Celý areál se bude skládat ze tří budov situovaných po obvodě čtvercového půdorysu. Uprostřed pak vznikne klidová zóna s lavičkami a zelení. Tráva bude růst i mezi ulicemi Korunní a Říčanská, prostor bude sloužit i veřejnosti.

Zdroj: TZ  Sekyra Group Real Estate - Hauska & Partner, s. r. o., Zpráva ČTK 28.7.2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*