Na okraji Prahy budou zkolaudovány další nízkoenergetické rodinné domy

11 dvojpodlažních domů z druhé etapy výstavby rodinných domů Nový Sedlec se na jaře dočká kolaudace.
Autorem projektu je Michal Hlaváček / Hlaváček a partner (doplněno Stavbaweb).

Nový Sedlec, dům G. Vizualizace Nový Sedlec. Fotografie před dokončením

 

Projekt Nový Sedlec se nachází dva kilometry od severní hranice Prahy v obci Sedlec u Líbeznic. V rámci druhé etapy výstavby bude letos na jaře zkolaudováno 11 dvojpodlažních rodinných domů v dispozicích 4+KK a 5+KK, s garáží nebo parkovacím stáním a zahradou. Nový Sedlec je stejně jako jiné projekty Konhefr nízkoenergetický.
Společnost Konhefr začala s výstavbou nízkoenergetických domů ještě v době, kdy úsporné bydlení v ČR platilo za výjimku. Dnes se již stávají nízkoenergetické domy standardem a společnost Konhefr zúročuje své letité zkušenosti s jejich stavbou. U pasivních a nízkoenergetických domů je totiž více než jinde nutné kvalitní provedení stavby, tak aby dům mohl plnit svou funkci. O oblibě nízkoenergetických domů svědčí i fakt, že polovina domů z druhé etapy projektu Nový Sedlec byla prodána už ve fázi hrubé stavby.
Všechny naše domy získaly Průkaz energetické náročnosti budovy třídy A, tedy nejvyšší možnou známku úspornosti“, říká Jan Konhefr, majitel společnosti Konhefr. “Zájemcům o vlastní bydlení jsme nabídli nejen komfortní bydlení, ale také bydlení, které jim svým provozem výrazně ulehčí jeho financování,“ dodává.  
Ve standardním vybavení domy projektu Nový Sedlec disponují tepelným čerpadlem, ekvitermní regulací teploty, rekuperací vzduchu, kvalitní izolací, trojitými skly a podlahovým topením. Součinností těchto technologií dosahuje domácnost výrazných energetických úspor, je méně náročná na běžnou údržbu a má zdravější vnitřní prostředí.
Dispoziční řešení místností projektu Nový Sedlec se podřizuje vysokému obytnému standardu. Obytné místnosti jsou orientovány na prosluněný jih, zatímco obslužné prostory jsou umístěny při severní straně objektu nebo v centru celé dispozice. Nový Sedlec nabídne rodinné domy s obytnou plochou od 122 mdo 180 m2  a s pozemky od 376 do 866 m2. Měsíční náklady na provoz topení, ohřev užitkové vody a rekuperaci se například u rodinného domu o výměře 122 m2 pohybují pouze kolem 1150 Kč. 
 
Nový Sedlec. Fotografie pořed dokončením
 
Parametry a vybavení domů Nový Sedlec
Domy Nový Sedlec jsou vytápěny tepelnými čerpadly Mitsubishi Electric Power Inverter – vzduch/voda. Tepelné čerpadlo odnímá teplo okolnímu prostředí, převádí ho na vyšší teplotu a cíleně předává pro potřebu vytápění či ohřev teplé vody.
Na úsporném provozu má dále podíl kvalitní zateplení, vzduchové utěsnění, izolační trojskla, podlahové topení, rekuperace vzduchu a ekvitermní regulace teploty.
Rekuperace vzduchu, tedy systém řízeného větrání, kdy je odpadní teplo z domácnosti zpětně využíváno k ohřívání čerstvého vzduchu vháněného do objektu, vedle úspor energie, zajišťuje také stálou výměnu vzduchu v domě a udržuje tak zdravé vnitřní prostředí. Rekuperace eliminuje negativní jevy, jakými jsou zvýšená koncentrace oxidu uhličitého, který způsobuje únavu, zvýšený výskyt alergenů, vlhkosti, plísní či roztočů. Systém také zbavuje domácnost nežádoucích pachů.
Podstatou ekvitermní regulace teploty v místnosti je regulace topné vody v závislosti na venkovní teplotě. Platí u ní princip, že čím nižší je venkovní teplota, tím více ohříváme topnou vodu a naopak. V ložnicích, dětských pokojích a pracovnách lze teplotu regulovat také individuálně.

Související články:
Nový Sedlec 17.12.2010

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*