Na pražském Proseku a Harfě se chystají nové bytové projekty

Na pražském Proseku zahájí developerská společnost Finep ještě tento rok na podzim nový bytový projekt, jehož výsledkem má být 237 nových bytů. Dalších 188 luxusních bytů začne firma stavět začátkem příštího roku v rámci čtvrté fáze projektu Harfa poblíž libeňského potoku Rokytka.
U Rokytky na Harfě by kromě bytů měly vzniknout také komerční prostory, především obchody.

Mezi další bytové projekty v metropoli oznámené v posledním období patří například plán na výstavbu komplexu s názvem Západní město. Za projektem stojí také Finep, který tam chce postavit až 10 000 bytů; mělo by jít o největší urbanistický projekt v Česku po roce 1989.

K dalším aktuálním projektům patří plán na přestavbu zchátralé usedlosti Kajetánka v Praze 6, která se má začít ještě letos proměňovat na 140 luxusních bytů. Investorem je irská realitní společnost Quinlan Private a izraelská společnost Lapid Capital. V pátek začala stavba komplexu 1000 nových bytů s názvem Zelené město na Jarově, za kterou stojí skupina Lighthouse Group.

Stavbaři v roce 2007 dokončili podle údajů Českého statistického úřadu 41 650 bytů, což byl nejvyšší počet od roku 1991.

Zdroj: Zpráva ČTK 27.4.2008
Upraveno Stavabweb

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*