Na smíchovském nádraží začaly demolice pro Smíchov City

(ČTK) – Na smíchovském nádraží začala demolice nevyužitých budov. Mají ustoupit první etapě nové čtvrti Smíchov City, kterou by společnost Sekyra Group měla začít stavět koncem roku. Na začátek demolice upozornil server iDnes.cz. Výkonný ředitel Sekyra Group Leoš Anderle ČTK řekl, že demolice se zatím týká drobných staveb a potrvá nejdéle měsíc.

Ředitel doplnil, že kromě demolice začalo také odstraňování nevyužívaných kolejí. Práce začaly v souvislosti s první etapou Smíchov City, která počítá se dvěma domovními bloky v severní části území u lokality Na Knížecí. Mají zde být hlavně byty, ale i kanceláře a obchodní prostory.

Stavba více než 400 bytů a 9500 metrů čtverečních kanceláří by podle plánů developera měla začít koncem letošního roku a potrvá zhruba dva a půl roku. Náklady jsou zhruba tři miliardy korun. Všechny etapy projektu by mohly být hotovy za 15 až 20 let.

Celkem by ve Smíchov City mohlo bydlet až 3300 lidí, dále je v plánu zhruba 190.000 metrů čtverečních ploch pro služby, nakupování a kanceláře. Má zde být také nová centrála České spořitelny, na jejíž podobu je vypsána mezinárodní architektonická soutěž. V prostorách nádraží Praha Smíchov projekt počítá s vícepatrovým parkovištěm P+R, blíže k vlakovému nádraží se mají přesunout autobusy z terminálu Na Knížecí. Nová čtvrť se plánuje již od devadesátých let.

Související články:
Smíchov City: od nádraží k nové čtvrti  16.11.2017
Výstava pro Smíchov City  9.11.2017
Smíchov City  27.4.2017
Smíchov City  29.9.2016
Revitalizace smíchovského nádraží – Smíchov City 9.2.2015
Výstavba nové čtvrti na Smíchovském nádraží může po letech začít 2.6.2014
Smíchov City – výbor posvětil změnu týkající se výstavby kolem Smíchova 19.4.2013
Hudeček: Nová městská čtvrť vznikne na Smíchově do dvaceti let 31.1.2013


Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Proč P-R v místě, kde se přestupuje z mimopražských vlaků na pražskou MHD? Nebyla by tady spíš potřeba dlouhodobá stání pro lidi ze starší činžovní zástavby v okolí?

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*