Na stavebním veletrhu v Brně postaví naživo pasivní dům

Od 24. do 28. dubna 2012 vyroste pod rukama profesionálů v hale pavilonu V na brněnském výstavišti plně funkční mobilní pasivní dům. Ten pak navíc nabídnou do aukce za 1 Kč.

Uvažujete o energeticky úsporném domě, ale bojíte se složitých technologií a náročné stavby? Letošní stavební veletrh IBF dokáže vaše obavy rozptýlit. Centrum pasivního domu a jeho členové zde totiž přímo před návštěvníky postaví během pěti dnů pasivní dům. Ten pak navíc nabídnou do aukce za 1 Kč.
ilustrační foto - pasivní dům ve Svinošicích, autorem je arch. Mojmír Hudec
Mezinárodní stavební veletrh IBF bude letos opravdu stavební. Brněnské Centrum pasivního domu si totiž pro návštěvníky přichystalo unikátní projekt stavby pasivního domu „na vlastní oči“. Od 24. do 28. dubna 2012 vyroste pod rukama profesionálů v hale pavilonu V na brněnském výstavišti plně funkční mobilní pasivní dům. Stavbou domu a jeho klíčovými momenty návštěvníky provedou zkušení odborníci, kteří navrhují, staví nebo dodávají komponenty pro stavbu budov v pasivním standardu. Chystaná stavební reality show si jistě najde své diváky nejen z řad laiků, ale i odborníků. Těm se totiž nabízí ojedinělá příležitost, jak na vlastní oči vidět třeba správné osazení oken pro energeticky úsporné domy nebo práci s několika druhy izolací.

Díky doprovodným odborným komentářům si všichni navíc odnesou i další praktické zkušenosti. „Cílem této akce je ukázat široké veřejnosti, že stavba pasivního domu není žádnou složitou alchymií. Stačí rozumět základním pravidlům a dodržovat je a pak samozřejmě vybrat správné a prověřené dodavatele. Všichni naši členové, které návštěvníci veletrhu uvidí při stavbě v akci, tuto garanci profesionality nabízí,“ říká za pořadatele Jan Bárta, ředitel Centra pasivního domu.

Podle plánu by měl být navíc postavený pasivní domek na podzim vydražen. „S aukcí chceme začít od 1 Kč a uvidíme, kam až se cena vyšplhá. Dokončený dům najde své uplatnění jako rekreační či zahradní domek nebo malá kancelář, “ dodává Bárta. Stavbu pasivního domu doplní ve čtvrtek 26. dubna 2012 přednášky o moderních trendech v energeticky úsporném stavění, které se uskuteční v sále Morava přilehlého Kongresového centra. Speciální pozornost tu bude věnována i rekonstrukcím budov. Návštěvníci se tak budou moci přesvědčit o tom, že pasivní dům nemusí být nutně novostavba. Na závěr programu se pak o své zkušenosti podělí také majitelé pasivních domů. Na stánku Centra pasivního domu v pavilonu V bude navíc probíhat poradenství o pasivních domech.

Na stavbě mobilního pasivního domu se kromě Centra pasivního domu budou podílet i někteří jeho členové. Hlavním zpracovatelem projektové dokumentace je společnost H.L.C. s.r.o., hlavním dodavatelem konstrukčního materiálu je společnost AGROP NOVA a. s. Více o členech Centra pasivního domu najdete na www.pasivnidomy.cz/adresar-firem.html.

Centrum pasivního domu (CPD) je neziskovou organizací, která vznikla za účelem podpory a propagace standardu pasivního domu a zajištění kvality pasivních domů. Členy sdružení jsou architekti, projektanti, stavební firmy, výrobci stavebních materiálů a prvků a další odborníci se zájmem o pasivní domy. Sdružení CPD tak představuje nejrozsáhlejší odbornou platformu v České republice, která aktivně podněcuje, spoluvytváří a moderuje odbornou diskusi v oblasti výstavby budov v pasivním standardu napříč expertní i laickou veřejnosti, nevyjímaje českou politickou reprezentaci.

 


 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*