Na Vítězném náměstí v Praze 6 bude nová víceúčelová budova

Fotogalerie ke článku (1)

Vítězné náměstí v Praze 6

Vítězné náměstí v Praze 6
Celá fotogalerie (1)

Na místě bývalého tržiště.

Na místě bývalého tržiště na Vítězném náměstí v Praze 6 vznikne nová víceúčelová budova. Její výstavbu zajistí firma, kterou založí radnice s finanční skupinou PPF. Smlouvy o společném podniku 25.4.2008 schválili zastupitelé šesté městské části. V nové budově by měly být různé obchody a služby a zejména kanceláře. Náklady se odhadují na miliardu korun.

Budova by měla nabídnout zhruba 11 000 metrů čtverečních kancelářských ploch a 3000 metrů čtverečních plochy pro obchody a služby. V podzemních garážích by mohlo být 300 až 350 parkovacích stání.

Pozemek na Vítězném náměstí je jednou z posledních lukrativních parcel, kterou radnice Prahy 6 vlastní. Pozemek neprodá, poskytne jej do pronájmu na 40 let. V době výstavby bude nájemné osm milionů korun za rok, pak se zvýší o milion.

Společná akciová společnost, v níž bude mít Praha 6 podíl 45 a PPF 55 procent, zajistí výstavbu a následný provoz nové budovy. Firma PPF bude mít většinu členů v představenstvu, radnice v dozorčí radě.

Praha 6 by měla podle dřívějších informací vložit do společného podniku 65 milionu korun, PPF 79 milionů korun. Výstavba budovy by dále byla financována z bankovního úvěru. Šestá městská část by mohla v budoucnu koupit podíl PPF a stát se jediným vlastníkem objektu, nebo naopak. Možný by byl i společný prodej budovy.

V minulosti radnice zvažovala výstavbu na pozemku jeho vložením do společného podniku. Partner by budovu postavil a její část převedl na úřad. Úvahy směřovaly k tomu, že by v ní mohla být nová radnice Prahy 6. Nynější záměr předpokládá, že radnice by mohla ovlivnit to, jak by byly prostory pro obchody a služby využity.

Zdroj: Zpráva ČTK 25.4.2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*