Náměstí Msgre Šrámka

(ČTK) – Město Ostrava vyhlásilo další architektonickou soutěž na proměnu veřejného prostoru, hledá novou podobu náměstí Msgre Šrámka. Návrhy do otevřené anonymní soutěže mohou zájemci posílat do 1. června, řekl dnes novinářům primátor Tomáš Macura (ANO). Jde o třetí architektonickou soutěž, kterou město letos vyhlásilo. Architekti navrhují i proměnu bývalých jatek nebo již navrhli možnou budoucí podobu Umělecké ulice u Domu umění.

Účastníci soutěže mají navrhnout architektonicko-urbanistického řešení prostoru před vstupem do katedrály Božského Spasitele. Součástí návrhu bude také představa autorů o dotvoření okolí katedrály až po městský blok lemující Zámeckou ulici.

„Jak z našeho názoru, tak i z názoru veřejnosti vyplývá, že se jedná o jeden z dominantních veřejných prostorů v historickém centru města, a domníváme se, že si zaslouží odpovídající péči,“ uvedl primátor.

Prostor se nachází v blízkosti Divadla Jiřího Myrona, s jehož rekonstrukcí se počítá ještě letos. Součástí renovace bude například kavárna s vchodem na náměstí. Součástí návrhů má být i představa autorů o řešení parkování v dané oblasti, ale také hrubý odhad finanční náročnosti navrženého řešení.

„Architekti mají v Ostravě příležitost navrhnout novou tvář další významné části centra města. A v letošním roce jim nabídneme ještě další příležitosti. S velkým očekáváním ve druhém červnovém týdnu osobně zasednu mezi porotci, abychom vybrali vítězný návrh,“
uvedl Macura. V porotě budou kromě zástupců města také architekti.

Soutěžní podmínky jsou rovněž zveřejněny na webových stránkách města pod ikonou architektonických soutěží.
Doplněno Stavbaweb:
Podrobné informace o soutěži najdete na stránkách ČKA,  soutěžní podklady najdete na stránkách města Ostrava.
Datum odevzdání soutěžních návrhů je 1. června 2017.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*