Nástavba základní školy v Líbeznicích

(ČTK) – Koncem ledna Líbeznice u Prahy dokončily přestavbu půdních prostor hlavní školní budovy. Díky investici za 37,5 milionu korun vzniklo šest plnohodnotných učeben a aula. Završila se tak poslední etapa rozšíření kapacity líbeznické školy. Slavnostní otevření proběhlo v sobotu 21. ledna 2017, sdělil ČTK starosta Martin Kupka (ODS).

„Přestavba půdních prostor hlavní budovy líbeznické školy uzavírá šestiletý boj o nová místa v základní škole pro děti z Líbeznic a okolí. Kapacitu se podařilo zvýšit z původních 450 žáků na nynějších 1020,“ uvedl Kupka.

Výstavbu umožnila dotace od ministerstva financí a příspěvky spádových obcí Bašť, Měšice, Předboj a Nová Ves, přispěly také Bořanovice. Stavební práce začaly loni v červenci. „Hledali jsme nejlepší a také ekonomicky nejvýhodnější řešení, jak školu rozšířit. Jedno žákovské místo stálo v upravených prostorách 208.000. Průměrná cena v případě nových budov škol se pohybuje mezi 254.000 a 400.000 korunami,“ uvedl architekt Jan Hájek.

Nové prostory využijí i žáci základní umělecké školy. Jedna z učeben bude sloužit pro výuku výtvarné výchovy a jako prostor pro výtvarné obory základní umělecké školy.

Žáků líbeznické základní školy v posledních letech rapidně přibylo. Důvodem je velká výstavba v okolí Prahy. Počet obyvatel Líbeznic se za posledních 15 let zdvojnásobil, nyní má obec zhruba 2600 obyvatel. Podle demografické prognózy může počet obyvatel do roku 2020 překročit hranici 3000.
zdroj foto: Facebook/Martin Kupka

Doplněno Stavbaweb:
„Otevřeli jsme půdní nástavbu líbeznické školy – 6 nových učeben a originální sál pro koncerty, školní akademie, taneční představení a nejrůznější školní akce. Završili jsme tak období rozšiřování kapacity školy. Na začátku nabízela 450 žákovských míst, od nového pololetí to je 1020. Ve všech třech etapách jsme se snažili najít co nejlepší řešení, a to nejen po ekonomické, ale i architektonické stránce. Čerstvě otevřené prostory jsou jen nástavba, přesto se i tady podařilo najít prostor pro architekturu a neotřelé výtvarné řešení. Navíc je teď nové podkroví zároveň rozhledna – po obci i po krajině. Na jedné straně Ještěd, Bezděz a České středohoří, na druhé věž místního kostela. Dobré místo pro vzdělávání.“
Martin Kupka (zdroj Facebook/Martin Kupka)

Autorem projektu dostavby je Ateliér M1 architekti.
Fotografie z výstavby na stránkách Atelieru M1 architekti najdete ZDE.
Více informací o nástavbě a fotogalerii najdete na stránkách obce Líbeznice ZDE.

Investor: Obec Líbeznice
Hlavní projektant: Atelier M1 architekti/ Jan Hájek/ spolupráce Michal Tichý
Výtvarné řešení: Barbora Zachovalová 


Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*