Názvy ulic v Praze 1 by mohly vysvětlit informační tabulky

(ČTK) – Praha 1 plánuje do centra umístit modré tabulky, které by vysvětlovaly názvy ulic a náměstí. Jednalo by se především o místa pojmenovaná po historických osobnostech. Informační tabulky by se tak dočkaly ulice Šporkova, Vodičkova či Maiselova. ČTK to v pátek 13. března řekl zastupitel městské části Karel Ulm (TOP 09).

„V první vlně bychom chtěli dát jména po historických osobnostech a událostech, poté je možné uvažovat o instalaci tabulek k ulicím s názvy jako je Široká,“
nastínil plány radnice Ulm.

Přesný počet tabulek, které by se do ulic mohly umisťovat, nelze nyní podle něj uvést. Odhaduje se 30 kusů v první fázi. Konečný počet tabulek ovlivní i cenu projektu, který bude v případě schválení financovaný z rozpočtu Prahy 1, řekl ČTK radní Michal Caban (Iniciativa občanů). Dodal, že po schválení by se mohly modré tabulky v ulicích objevit nejdříve příští rok.

Instalací modrých tabulek pod tabulky červené, na nichž je uvedeno jméno ulice, musí odsouhlasit památkáři a majitelé domů, na nichž by popisy měly být.

„Památkáři budou tuto myšlenku vnímat pozitivně, vše v kontextu památkové rezervace, ne pouze Prahy 1,“
uvedl ředitel odboru památkové péče Jiří Skalický s podmínkou jednotného stylu cedulek. Majitelé nemovitostí bude radnice kontaktovat po vytipování lokalit, kde by bylo vhodné tabulky umístit.

O tom, která prostranství by mohla být opatřena vysvětlující tabulkou, se nyní Praha 1 radí s archivářem městské části Antonínem Edererem. Konkrétní návrhy by měly být známy v příštím týdnu.

Informační uliční cedule již v minulosti zavedla Praha 6 či Praha 8.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*