„Nejlepší z realit 2007“

Fotogalerie ke článku (5)

Obytný soubor Na Krutci. Vítěz rezidenčních projektů

Obytný soubor Na Krutci. Vítěz rezidenčních projektů

Ústředí ČSOB. Vítěz v kategorii administrativních projektů

Ústředí ČSOB. Vítěz v kategorii administrativních projektů

Grandhotel Zvon, České Budějovice. Vítěz v kategorii hotely

Grandhotel Zvon, České Budějovice. Vítěz v kategorii hotely

Obytná zóna Letkov - V Podlesí. Zvláštní cena poroty

Obytná zóna Letkov - V Podlesí. Zvláštní cena poroty

Rezidence Liběchov. Cena čtenářů mediálních partnerů

Rezidence Liběchov. Cena čtenářů mediálních partnerů
Celá fotogalerie (5)

O vítězích již 9. ročníku soutěže „Nejlepší z realit — Best of Realty“, která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru, rozhodla sedmičlenná odborná porota, jejímiž členy byli zástupci Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, Obce architektů, Asociace restaurací a hotelů ČR, bank, agentur pro výzkum trhu, developerů i realitních makléřů. O ocenění letos usilovalo rekordních 43 projektů v pěti kategoriích. Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality přihlášených projektů byly výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalita realizace a zejména úspěšnost na realitním trhu.

V nejsilněji zastoupené kategorii rezidenčních projektů (celkem 21 soutěžících projektů) porotci postavili nejvýše obytný soubor Na Krutci v Praze 6, u něhož ocenili navrácení unikátního stylu a modernizovaného soudobého provedení do rezidenčního sektoru. Z nových administrativních center si vítězství odnáší nové ústředí ČSOB v Praze 5. Porota zde ocenila odvahu investora vstoupit do dosud neprověřené mimocentrální pražské lokality s výjimečným architektonickým projektem i důraz kladený na vztah k životnímu prostředí. Kategorii obchodních center dominovalo pražské Palladium díky završení mnohaletého úsilí o vybudování prvního velkoplošného projektu tohoto typu v komplikovaném území centra Prahy a jeho citlivé začlenění do vysoce exponované lokality. V kategorii hotelů získal titul Grand Hotel Zvon v Českých Budějovicích, a to za rekonstrukci, která respektovala původní architekturu a doplnila ji o moderní prvky zajišťující maximální komfort hostů.
Zvláštní cenu poroty letos získala obytná zóna Letkov — V Podlesí v Letkově u Plzně. U tohoto projektu porota ocenila zejména měřítko navržené parcelace a regulaci výstavby s ohledem na okolní krajinu. Jednotný design oplocení a komunikací byl dobrým základem pro vznik kvalitního urbanistického prostředí. Cena čtenářů mediálních partnerů patří projektu Rezidence Liběchov ve stejnojmenné obci, jenž soutěžil v kategorii hotelů. Držitelem ceny Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí se stal Karel Večeře, předseda Českého úřadu zeměměřického a katastrálního.
 
Předseda odborné jury a zároveň předseda dozorčí rady ARTN Kamil Kosman 9. ročník soutěže zhodnotil slovy: „Letošek nepřinesl žádné převratné novinky, spíše potvrzení loňských trendů, jako je odklon od rekonstruovaných kanceláří k jejich novostavbám, neutichající růst bytové výstavby či rozvoj regionálních trhů — kromě Prahy zabodovaly zejména České Budějovice a Brno.“
O nominaci na ocenění titulem „Nejlepší z realit 2007“ se mohly ucházet stavby dokončené v České republice po 1. lednu 2006.
Výsledky byly vyhlášeny na slavnostním večeru v pražském Národním domě na Smíchově.
 
 
 
Zdroj: Crest Communication, 8. listopadu 2007
 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*