Nejlepší z realit – Best of realty 2008

Na slavnostním večeru byly včera v pražském Národním domě na Vinohradech vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok. O vítězích jubilejního 10. ročníku soutěže „Nejlepší z realit — Best of Realty“, která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru, rozhodla osmičlenná odborná porota v čele s předsedou dozorčí rady Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) Kamilem Kosmanem, jejímiž členy byli respektovaní odborníci z řad developerů, agentur pro výzkum trhu, architektů i realitních agentů. O ocenění letos usilovalo 37 projektů ve čtyřech základních kategoriích. Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality přihlášených projektů byly výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalita realizace a zejména úspěšnost na realitním trhu. Soutěž jako každoročně probíhala pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj a Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí.

O nominaci na ocenění titulem „Nejlepší z realit 2008“ se mohly ucházet stavby dokončené v České republice po 1. lednu 2007 v kategoriích nová administrativní centra, rezidenční projekty, obchodní centra a hotely. Vedle toho získal zvláštní cenu poroty projekt, který se za uplynulý rok jedinečným způsobem zasloužil o rozvoj českého realitního trhu. Svou cenu „Award for Excellence“ udělila také Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN). Stejně jako vloni byla udělena Cena čtenářů mediálních partnerů, kdy na webových stránkách týdeníků Profit a Czech Business Weekly, čtvrtletníků Building World, Project & Property, Interiér veřejných budov, Revue Fasády, měsíčníků Stavitel, Realit, ASB a Estate, ročenky Realitní Almanach, webovém portálu Kdechcibydlet.cz i na domovské stránce soutěže mohli dát hlas nejlepšímu realitnímu projektu bez výběru kategorie i laici.  

V nejsilněji zastoupené kategorii rezidenčních projektů (celkem 15 soutěžících projektů) porotci postavili nejvýše polyfunkční dům L´Ocelot v Praze 9, u něhož ocenili originální pojetí a kvalitní stavební realizaci. Z nových administrativních center si vítězství odnáší III. etapa komplexu Avenir Business Park v Praze 5. Porota cenu udělila za kvalitu, flexibilitu a funkčnost, kde celková koncepce vytváří příjemné pracovní prostředí a umožňuje expanze v rámci projektu, jenž se zasadil o celkové zvýšení renomé lokality Nových Butovic. Kategorii obchodních center dominovalo mostecké obchodní centrum Central jako příklad, že velké moderní nákupní centrum, pozdvihující střed města, lze vybudovat i mimo regionální metropole. V kategorii hotelů získal titul hotel Karlov v Benešově, a to za harmonické spojení historických budov s vysokými nároky hotelových hostů.  
Držitelem ceny „Award for Excellence“, kterou uděluje Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, se stal Kamil Kosman, předseda dozorčí rady Asociace a ředitel úseku realitních obchodů České spořitelny. Zvláštní cenu poroty letos získala administrativní budova CITY Tower v Praze 4. U tohoto projektu porota ocenila odvahu, s níž developer vstoupil na dlouhodobě problematické území, vytrvalost, se kterou prosazoval svou vizi, úroveň, na níž od prvopočátku koncipoval svůj projekt, a v neposlední řadě i úspěšnou realizaci projektu. Cena čtenářů mediálních partnerůpatří projektu Steinova Vila v Praze, jenž soutěžil v kategorii rezidenčních projektů.    


Kompletní přehled projektů oceněných v 10. ročníku soutěže „Best of Realty“   Rezidenční projekty
1. místo: Polyfunkční dům L´Ocelot, Praha 9, developer L´Ocelot . Architektonická kancelář SEA, Petr Suske
2. místo: Zahrady Uhříněves, Praha 10, V Invest CZ
3. místo: Bytové domy Na Vyhlídce, Praha 9, VIVUS. Architekt: KAAMA, Karel Mrázek, Karel Thér  

Nová administrativní centra
1. místo: Avenir Business Park — III. etapa, Praha 5, IMMORENT ČR. Architekt Vladimír Krátký 
2. místo: CORSO II A, Praha 8, Kolonáda International — člen Real Estate Karlín Group. Architekt Ricardo Bofill 
3. místo:  GEMINI, Praha 4, IMMORENT ČR. Autor: Atelier Krátký a Omikron-K
  

Nákupní centra
1. místo: Obchodní centrum Central, Most, Crestyl/Huts II. Projektant: KRR Architektura
2. místo: Nákupní galerie Fénix Vysočanská, Praha 9, Best Properties South/Czech Property Investments
3. místo: Obchodní centrum Nisa, Liberec, ING Real Estate Development CR  

Hotely
1. místo: Hotel Karlov, Benešov, VHS HC Benešov. Architekt AA Lábus 
2. místo: Kongresové a sportovně-rekreační centrum Janské Lázně /Omnia hotel/, Janské Lázně, RODOP. Architekt: ADR 
3. místo: Hotel Kašperk, Kašperské Hory, Ing. Jan Klenor  

Zvláštní cena poroty
Administrativní budova CITY Tower, Praha 4 Developer: ECM Real Estate Investment. Architekt Richard Meier

Cena Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN)
Kamil Kosman – předseda dozorčí rady ARTN a ředitel úseku realitních obchodů České spořitelny  

Cena čtenářů mediálních partnerů
Steinova Vila z kategorie Rezidenční projekty, Praha 6, developer A.K.F.Development
Zdroj: Crest Communications, listopad 2008
Více na www.bestofrealty.cz  

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*