Nejsou dveře jako dveře

Každý den se jich neustále dotýkáme a neustále jimi procházíme. Přitom si ne vždy uvědomujeme jejich význam, a to nejen praktický, ale také estetický. Dveře tvoří nedílnou součást interiéru našeho domova, a pokud je zvolíme správně, zvýšíme kvalitativní i estetickou hodnotu domu nebo bytu.

Nač tedy myslet při výběru správných interiérových dveří? „Především je to druh místnosti, podle kterého volíme typ i design. Na tomto faktoru je závislý také typ otevírání, tedy zda se rozhodneme pro dveře, klasické, nebo třeba pro posuvné. Posuvné varianty jsou dobrou volbou v případech, že se potýkáte s prostorem“ doporučuje Ivo Havel ze společnosti Hörmann, která je předním evropským výrobcem interiérových i vchodových dveří i garážových a dalších vrat.

Náročné koupelny
Právě ony jsou určitě nejfrekventovanějším místem v domácnosti, zvláště tam, kde žije více lidí pohromadě. Jedná se také o místo, kde se často střídá teplota a hlavně vlhkost vzduchu, což je pro volbu správných dveří zvláště určující. Za nejvhodnější materiály pro koupelnové dveře jsou sklo či laminát, rozhodně ne dveře dýhované. Podle odborníků z firmy Hörmann je současným trendem je hlavně sklo, a to nejen pro svou odolnost vlhku a střídání teplot, ale také díky průsvitnosti.

Klidné ložnice
Místo, kde uléháme ke spánku, by mělo být oázou klidu a pokoje. Napomoci tomu můžeme i správnou volbou dveří, které by rozhodně neměly být prosklené, ale protihlukové, protože v ložnici by měla být po zhasnutí skutečná tma a ticho.

Pro naše nejmenší
Na rozdíl od ložnice je obývací pokoj prostorem, který by měl být otevřený, vzdušný a dobře dostupný. Povolit tu můžete uzdu své fantazie i při volbě dveří. Právě zde jsou vhodné posuvné či prosklené, mohou být nenápadné, i výraznější a mohou také doslova ladit s nábytkem a tvořit s ním komplet. Trochu jiná jsou kritéria pro dveře do dětských pokojů. Děti chtějí mít svůj prostor skutečně pro sebe, takže je dobré jejich hájemství opatřit neprůhlednými dveřmi s dobře udržovatelným povrchem.

Na barvě záleží…
Při plánování barvy dveří platí to samé jako u povrchu. Záleží na tom, do jakého interiéru dveře vybíráte, kolik osob v domácnosti žije a také na tom, jakého výsledného estetického efektu chceme dosáhnout. „V obytných místnostech je vhodné sladit barvu a povrchovou úpravu dveří s barvou a stylem nábytku. Nejnovější trendy v sortimentu interiérových dveří nabízí vzorkovna společnosti Hörmann ve Středoklukách u Prahy. Pro inspiraci můžete navštívit také již zmiňované internetové stránky www. hormann.cz.

Hörmann myslí i na architekty

Pokud chcete získat podrobné a aktuální informace o nabídce a službách společnosti Hörmann, nejjednodušší je otevřít internetové stránky www.hormann.cz. Ty jsou určeny hlavně zákazníkům a obchodním partnerům, nicméně přední evropský výrobce vrat, dveří a pohonů nabízí servis i pro projektanty, který najdou v sekci Architekti.
Pomocí specializovaného programu lze rychle a pohodlně vytvářet popisové texty a používat i výkresy (ve formátech DWG a PDF) více než 850 výrobků Hörmann. Vše je doplněno realistickými fotografickými znázorněními. 
Odborníci se mohou rovněž obrátit na odborníky společnosti Hörmann, pokud chtějí zkonzultovat, jaký zvolit produkt a v jaké variantě, nebo pokud potřebují technickou podporu během přípravy plánu chystaných stavebních prací.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ


Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Věta |Napomoci tomu můžeme i správnou volbou dveří, které by rozhodně neměly být prosklené a protihlukové, protože v ložnici by měla být po zhasnutí skutečná tma a ticho.| nedává smysl.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*