Největší města ČR se představí na realitním veletrhu v Cannes

10.3.-13.3.2009
Cannes

Praha, Brno, Ostrava i slovenská metropole Bratislava se opět představí na prestižním mezinárodním realitním veletrhu MIPIM 2009 ve francouzských Cannes. V tiskové zprávě o tom informovala Kamila Čadková z agentury Crest Communications. Brány jubilejního 20. ročníku přehlídky se otevřou 10. března, zavřou se o tři dny později.

Praha představí především nový územní plán. Liberálnější podmínky a možnosti pro výstavbu v již zastavěných územích mají z české metropole vytvořit město spojující historickou architekturu s moderními vlivy. Spolu s hlavním městem přijedou do Francie i některé tuzemské developerské firmy.

Brno se bude prezentovat projektem na přestavbu železničního uzlu a výstavbu nového rozvojového území Jižní centrum. Také zástupce moravské metropole doprovodí představitelé realitních společností.

Mezi nejvýznamnější projekty, které návštěvníkům veletrhu nabídne Ostrava, patří strategická průmyslová zóna Ostrava-Mošnov. Mezi dalšími projekty představí průmyslovou zónu Hrabová či Vědecko-technologický park Ostrava.

Vzhledem k tomu, že MIPIM vždy bývá ukazatelem globálních trendů realitního trhu, budou prý jedním z hlavních diskutovaných témat veletrhu také různé úhly pohledu na současnou finanční krizi.

Zdroj: Zpráva ČTK 25.2.2009

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*