Nejvyšší rozhledna v Krkonoších má základy, stát bude na jaře

Plánovaná rozhledna na Hnědém vrchu v Krkonoších, která má být nejvyšší rozhlednou v pohoří, už má hotové základy. Montáž vlastní konstrukce by měla přijít na řadu na jaře. Veřejnosti by se 30 metrů vysoká rozhledna mohla otevřít v červnu před letní turistickou sezonou. ČTK to dnes řekl starosta Pece pod Sněžkou Alan Tomášek.

„Tento týden jsme odlili základy. Montáž konstrukce, která bude z oceli a dřeva, začne po sejití sněhu,“ řekl Tomášek. Náklady na postavení rozhledny činí asi 12 milionů korun a většinu z nich radnice hradí z dotace Evropské unie. Rozhledna vyroste ve výšce 1215 metrů nad mořem u horní sedačkové lanovky na Hnědém vrchu (resp. na Liščí hoře – pozn. stavbaweb). Turisté z rozhledny uvidí panorama Sněžky, centrum Pece a také údolí směrem do Velké Úpy. Za příznivého počasí by měli dohlédnout až na Praděd v Jeseníkách. Správa Krkonošského národního parku se stavbou nové rozhledny souhlasila za podmínky, že vyhlídkový ochoz bude zpřístupněn výhradně v letní sezoně a pouze v době provozu lanovky. Dosud nejvyšší krkonošská rozhledna na Černé hoře měří 25 metrů, například kamenná rozhledna na hoře Žalý měří 18 metrů.
Zdroj: Zpráva ČTK, 31. 10. 2008

 

Doplněno podle www.pecpodsnezkou.cz
Cílem projektu je odlehčení náporu turistů na hlavní turistické trase Pec pod Sněžkou — Obří důl — Sněžka. K tomu přispěje vybudování rozhledny na Hnědém vrchu. Toto místo je ideální pro panoramatické výhledy. Zpracování projektové dokumentace k územnímu řízení a ke stavebnímu povolení včetně obstarání pravomocného stavebního povolení bylo na základě tvýběrového řízení svěřeno Sdružení projektantů dopravních staveb, zastoupené Ing. Ivanem Šírem.

Související články:
Pec věří, že rozhlednu na Hnědém vrchu postaví v letošním roce

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*