Progresivní brněnská společnost zabývající se prodejem
produktů a poskytováním služeb v oblasti telekomunikací, informačních
technologií a sociálních sítí chtěla mít své první zákaznické centrum a
prodejnu uspořádánu jako sestavu jednotlivých místností bytu. Tak, aby mohla
demonstrovat vhodnost nabízených zařízení a služeb v simulovaném prostředí.
Prodejní prostory jsme proto navrhli jako sestavu jednotlivých míst, která
mohou zastupovat jednotlivé funkční prostory bytu a jsou tudíž adekvátně
vybavena – „obývací pokoj“ tapetou a křesly, „kuchyně“ pracovní plochou,
„pracovna“ kancelářským stolem. Současně však nemají nic společného s buildupem
obchodního domu Ikea ani s domečkem pro panenky. Tím, co navržený obchodní
prostor propojuje s obytným, je materialita povrchů a užití tvarových
nábytkových archetypů, avšak v materiálové transpozici.
Při naplnění „obytného“ zadání obchodu jsme chtěli vytvořit jeho metropolitní
charakter a otevřenou atmosféru. Proto jsme pracovali s minimem detailů a
materiálů. Tím převládajícím je dřevo, z něhož jsou nejen podlahy, ale také
stěny schodiště, prodejní a výstavní stoly a plochy, bar, křesla a barové
sezení umístěné ve výkladcích. To vytváří „kavárensky“ atraktivní rozhraní
ulice a interiéru obchodu a tím oba prostory (nejen) vizuálně propojuje.
Vnitřní líc fasády tvoří (vertikální) zahrada, která interiér vytahuje do města
a je svěží jako firma sama.
Když vejdete do obchodu, zjistíte, že v něm vlastně není nic kromě nabídky
špičkových technologií a lidí v tričkách superhrdinů, kteří vám nabídnou
výbornou kávu z italského stroje a ty hračičky vám prodají. A to nic je
výsledkem našeho úsilí.
Autorská zpráva
Foto: Filip Šlapal
Autoři: Martina Holá (vedoucí projektu), Petr Pelčák, Petr
Uhrín
Investor: SMART Comp. a.s.


















no, tak to je fakt skvost
Obzvlášť ten přimontovanej Bauhaus zezadu, to je něco.
Proboha, a co takhle nějaké barvy na chodby? Třeba různě barevné dveře - i pro snadnější orientaci. Tohle je jak…
Pokud se na plochách bude používat posypová sůl, tak si rostliny opravdu pochutnají…
Podcast je podle mě skvělý formát pro předávání zkušeností ze stavebnictví. Pokud se v něm budou objevovat nejen odborníci, ale…