Netbox Store

Progresivní brněnská společnost zabývající se prodejem produktů a poskytováním služeb v oblasti telekomunikací, informačních technologií a sociálních sítí chtěla mít své první zákaznické centrum a prodejnu uspořádánu jako sestavu jednotlivých místností bytu. Tak, aby mohla demonstrovat vhodnost nabízených zařízení a služeb v simulovaném prostředí. Prodejní prostory jsme proto navrhli jako sestavu jednotlivých míst, která mohou zastupovat jednotlivé funkční prostory bytu a jsou tudíž adekvátně vybavena – „obývací pokoj“ tapetou a křesly, „kuchyně“ pracovní plochou, „pracovna“ kancelářským stolem. Současně však nemají nic společného s buildupem obchodního domu Ikea ani s domečkem pro panenky. Tím, co navržený obchodní prostor propojuje s obytným, je materialita povrchů a užití tvarových nábytkových archetypů, avšak v materiálové transpozici.
Při naplnění „obytného“ zadání obchodu jsme chtěli vytvořit jeho metropolitní charakter a otevřenou atmosféru. Proto jsme pracovali s minimem detailů a materiálů. Tím převládajícím je dřevo, z něhož jsou nejen podlahy, ale také stěny schodiště, prodejní a výstavní stoly a plochy, bar, křesla a barové sezení umístěné ve výkladcích. To vytváří „kavárensky“ atraktivní rozhraní ulice a interiéru obchodu a tím oba prostory (nejen) vizuálně propojuje. Vnitřní líc fasády tvoří (vertikální) zahrada, která interiér vytahuje do města a je svěží jako firma sama.
Když vejdete do obchodu, zjistíte, že v něm vlastně není nic kromě nabídky špičkových technologií a lidí v tričkách superhrdinů, kteří vám nabídnou výbornou kávu z italského stroje a ty hračičky vám prodají. A to nic je výsledkem našeho úsilí.

Autorská zpráva
Foto: Filip Šlapal


Autoři: Martina Holá (vedoucí projektu), Petr Pelčák, Petr Uhrín
Investor: SMART Comp. a.s.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*