Neviditelný fixační systém Softline® vytvoří dokonalou dřevěnou terasu bez rušivých šroubů

Fotogalerie ke článku (3)

KPP, systém Softline, dřevěná tterasa Padouck

KPP, systém Softline, dřevěná tterasa Padouck

KPP, systém Softline, dřevěná tterasa Merbau

KPP, systém Softline, dřevěná tterasa Merbau

KPP, systém Softline

KPP, systém Softline
Celá fotogalerie (3)

O dokonalosti terasy z tropického dřeva může rozhodovat i detail velikosti hlavičky šroubku. Právě vyčnívající šroubky, dosud tradiční způsob uchycení prken, mohou narušovat nejen estetický dojem z terasy, ale i samotnou strukturu dřeva. Dokonalejší a doslova neviditelnou alternativou místo šroubování je revoluční fixační systém Softline® invisible fixation. Tento systém umožňuje instalaci prken bez jakýchkoli viditelných upevňovacích prvků, což nejen zlepšuje odolnost struktury dřeva (žádná slabá místa v prknech nebo kolem upevňovacích prvků), ale také zaručuje perfektní estetický vhled. Exotické dřeviny Ipe, Merbau, Padauk či Afrormosia s patentovaným systémem Softline® na náš trh dováží společnost Kratochvíl parket profi (KPP).

Exotické dřeviny už v našich středoevropských zeměpisných šířkách zdomácněly. Hladký povrch bez třísek je příjemný pro bosou nohu i v tom největším slunečním žáru, protože povrch není nikdy ani příliš horký, ani příliš studený. Mezi nejdůležitější vlastnosti nabízených dřevin, které společnost KPP na náš trh se systémem Softline® dováží (Ipe, Merbau, Padauk a Afrormosia), patří především odolnost vůči proměnlivým klimatickým podmínkám, dlouhá životnost, tvarová stabilita a odolnost proti hnilobě. Těchto vlastností prkna dosahují mimo jiné díky procesu sušení až na průměrnou vlhkost 13 % (+/- 2 %). Hladký povrch dřevin Merbau a Padauk je navíc protiskluzový a bez třísek.

Nenarušeného povrchu terasy bez jediného viditelného šroubku je dosaženo díky speciálním klipům systému Softline®, pomocí kterých se jednotlivá prkna instalují na rošty a které zůstanou skryty pod těmito prkny. Klipy jsou vyrobeny z velmi odolného kompozitního materiálu s vysokou mechanickou pevností a montují se na dřevěné rošty nerezovými šrouby. Na uchycené klipy jsou pak jednoduše nasouvána prkna terasy. Rozteč roštu by měla být 400 x 400 mm a rošty mohou být kladeny podélně nebo zkříženě ve dvou vrstvách. K vyrovnání povrchu podlahy slouží speciální nastavovací polypropylenové klíny a kolíky, které jsou součástí fixačního systému Softline® a které se k roštu mohou připevnit sponkami, hřebíky nebo šrouby. Softline® je registrovaným produktem patentovaným VETEDY Luxembourg s.a.

Kromě estetického benefitu má neviditelný systém pokládky Softline® i mnoho praktických výhod. Systém umožňuje volnou cirkulaci vzduchu a boční pohyb mezi prkny bez jakéhokoliv poškození dřeva. Pokládka prken probíhá rychleji, neboť při instalaci odpadá nutnost počáteční úpravy prken a dále fáze předvrtávání a zapouštění. Poškozená prkna lze samozřejmě kdykoli lehce odstranit a vyměnit. Dřevěné profily jsou dodávány v jednotné velikosti 20x100x2000, resp. 20x100x2400 mm.

Showroom KPP v Praze:
Českomoravská 12
190 00 Praha 9
Showroom KPP v Moravenech u Brna:
Bohunická cesta 1/328
664 48 Moravany u Brna

Více informací naleznete na: www.kpp.cz
Tisková zpráva, 11. května 2009

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*