Nicolas Tye Architects: Dovecote Barn (Holubník)

Rozšíření stodoly již dříve konvertované na rodinné bydleníDovecote Barn
Místo: Great Amwell, Hertfordshire, UK
Architekt: Nicolas Tye architects

nbsp;
Klient chtěl přistavět dozadu za stávající dům (bývalou stodolu) další prostor a zajistit si praktičtější obytný prostor. K dlouhému a úzkému půdorysu měla být připojena plocha, která stávající půdorys prohloubí. V přístavbě je nová neformální společná místnost s jídelnou s přímým přístupem a vizuálním propojením s obývacím pokojem a dětskou hernou (dříve jídelnou). Naším cílem tedy bylo zlepšit stávající objekt stodoly a proměnit ho v prostor, který se více hodí pro rodinné bydlení, ovšem zachovat jeho podlouhlý charakter.


Přístavba má tvar jednoduchého pravoúhlého tělesa, postaveného z materiálů a příslušenství vysoké kvality, které klientovi poskytují moderní prostředí pro bydlení. Propojení stodoly a zahrady je přímé, bezprostřední, pomocí velkých posuvných zasklených panelů, které otevírají prostor přístavby do venkopvního patia.

 

Tmavě lakovaná dřevěná stěna a několik dobře uvážených prosklených míst umožňují soukromí jak obyvatelům domu, tak sousedům (přitom otvory proniká velké množství přirozeného světla) a obydlí tak dostává další elegantní rozměr. Geometrická podoba přístavby na sebe nepoutá zvláštní pozornost na úkor hlavního objemu bývalé stodoly.nbsp; Měřítko přístavby je podřízeno formě hlavní stodoly, přístavba je navržena tak, aby byla "zastrčena" pod úrovní stávajícího ukončení střechy tak, aby nenarušovala stávající střešní konstrukci. Navržené materiály byly vybrány z palety materiálů, jaké už se vyskytují na místě, takže jsou s nimi v souladu.

Propojení se zadní zahradou je ještě umocněno integrováním krajinného schematu. Zadní část pozemku není z veřejně přítupných míst vidět, takže vliv na Ochranný zelený pás (Conservation and Green Belt) je minimální.

V interiéru přístavby je nová jídelna, takže původní jídelna mohla být přeměněna na hernu dětí. Oba prostory jsou přístupné ze současných hlavních obytných prostor. Dvě strany přístavby jsou z větší části prosklené, takže ze staré budovy je skrz přístavbu vidět, což jí dodává pocit lehkosti a světlosti.

Publikováno prostřednictvím V2com.biz


Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*