Nivnice začne letos s přípravami nové průmyslové zóny

Fotogalerie ke článku (1)

Nivnice - průmyslová zóna Kluka

Nivnice - průmyslová zóna Kluka
Celá fotogalerie (1)

Zhruba deset hektarů pozemků letos zasíťuje a vybuduje k nim příjezdové komunikace.


 Nivnice na Uherskohradišťsku začne letos připravovat novou průmyslovou zónu. Zhruba deset hektarů pozemků v lokalitě Kluka letos zasíťuje a vybuduje k nim příjezdové komunikace. Na investici, která si vyžádá 27 milionů korun, by radnice chtěla využít především vlastní zdroje, řekl dnes ČTK starosta Nivnice Jiří Bršlica.

Jednou z firem, která nabízené místo využije, je Linea Nivnice, jež patří k největším domácím zpracovatelům ovoce. Připravovaná průmyslová zóna je v její těsné blízkosti a na jeden hektar půdy má firma předkupní právo. "Společnost se chce rozšiřovat, ale již nemá kam. Využije proto pozemky v připravované zóně," vysvětlil Bršlica.

Peníze na přípravu pozemků získá radnice prodejem stavebních parcel. Cena jednoho metru čtverečního zasíťovaného pozemku je 450 Kč. "Zájemců je dost. Několik z nich například chce koupit hned dvě stavební parcely," doplnil starosta. Stavební parcely budou mít rozlohu 7000 až 11 000 metrů čtverečních.

Zónu chce město nabídnout pouze firmám, jejichž výroba nebude mít vliv na životní prostředí blízké Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty. Radnice tak pozemky prodá subjektům zabývajícím se například lehkou strojírenskou výrobou a potravinářským průmyslem.

V Nivnici jde již o druhou průmyslovou zónu. V lokalitě Kráčina na ploše více než sedm hektarů nyní působí sedm různě velkých firem. Největší z nich je společnost Imtradex, která v zóně vlastní čtyři hektary.

Průmyslová zóna vznikne letos také ve Zlíně, investoři budou moci využít pozemky mezi místní částí Malenovice a obcí Tečovice. Developerem je zlínská firma AIP, v budoucnu může zóna nabídnout až 15 hektarů.

Největší vznikající průmyslová zóna ve Zlínském kraji je v Holešově na Kroměřížsku. Potřebnou infrastrukturu bude mít na konci roku 2009, ihned poté tam mohou zamířit investoři. Zlínský kraj odhaduje celkové náklady na 1,137 miliardy korun, z toho 853 milionů korun činí peníze státu. K dispozici tam bude až 360 hektarů.

Zdroj: Zpráv
a ČTK 5.2.2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*