Nízkoenergetické Bydlení Úvaly

Společnost Palmer Capital startuje další developerský projekt: generální dodavatel BAU-STAV zahájil v březnu stavební práce na nízkoenergetickém projektu Bydlení Úvaly.

Bydlení Úvaly v 1. etapě výstavby nabídnou 22 nízkoenergetických bytů v dispozicích 1+kk až 3+kk, včetně  mezonetů s předzahrádkou, byty v horních patrech mají střešní terasy.

Jedná se o první etapu velkého příměstského rezidenčního projektu, který Palmer Capital v Úvalech startuje na 65ha pozemků. Ve finále by za Úvaly měla vzniknout plnohodnotná městská čtvrť, nikoli jako další satelit, ale živé město se se vším co k tomu patří. V plánu je vybudovat školku, školu, objekty občanské vybavenosti, oddechu a další.
 Generálním dodavatelem, společnost BAU-STAV, začátkem března zahájil stavební práce. Předpokládané dokončení prvních bytů v nízkoenergetickém standardu je plánováno na podzim příštího roku.

Každý byt disponuje venkovním prostorem, ať už balkonem, lodžií, terasou nebo předzahrádkou. Zajímavostí bytů v horních patrech jsou zelené střešní terasy z přírodních materiálů se zatravněním a suchomilnými rostlinami.

Nízkoenergetická náročnost bytů zajišťuje výraznou úsporu na provozních nákladech bytu. Již ve fázi projektu byl kladen důraz na optimalizaci spotřeby energií,  o čemž svědčí energetický průkaz budovy „třída B – nízkoenergtická“. Jedním z klíčových prvků optimalizace je využití tepelných čerpadel VIESSMANN v každém bytovém domě, která jsou natolik efektivní, že je lze celoročně využívat jako zdroj tepla pro vytápění a pro ohřev teplé vody. Dalším prvkem je zdivo VAPIS – ověřený vápenopískový materiál na bázi přírodních surovin, který umožňuje výrazné snížení tloušťky zdiva, přičemž vysoká objemová hmotnost zajišťuje výbornou vzduchovou neprůzvučnost. Dalším jeho plusem jsou špičkové tepelně izolační vlastnosti a přirozená regulace vlhkosti.

Byty jsou umístěny ve třech bytových domech, které přirozeně navazují na stávající zástavbu a doplňují tak dnešní Úvaly v jejich charakteru příjemného a obytného městečka. Velký důraz je kladen také na architektonické řešení a kvalitní provedení. Vnější vzhled domů vyvažuje tradiční a moderní prvky a vytváří pestrý charakter zástavby. Stavební provedení a vybavení bytů odpovídá vyššímu standardu bydlení s použitím kvalitních ekologických a přírodních materiálů. Zájemci o bydlení si mohou vybírat ze dvou úrovní vybavení bytů STANDARD a NADSTANDARD.

Základní informace o projektu:
Lokalita: Hostín Úvaly
Investor: Palmer Capital 
Architekt: Architekti Headhand 
Generální dodavatel stavby: BAU-STAV a. s.
Počet bytů: 1. etapa výstavby – 22 bytů v dispozicích 1+kk, 3+kk,  mezonety  (33-103 m2)
Kolaudace: podzim 2016
Celková investice: 60 mil. Kč

www.bydleniuvaly.cz

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*