Nízkoenergetické domy a jejich nároky na komín

Fotogalerie ke článku (2)

1

1

Vzorový komín

Vzorový komín
Celá fotogalerie (2)

Stavba nízkoenergetického objektu musí být velmi promyšlená. Například řešení vytápění. Začíná to už výběrem spotřebiče, který objekt bude vytápět. Pokud se majitelé domu rozhodnou využívat spotřebiče nezávislé na sítích, doporučuje se vybrat uzavřené typy — tedy takové, které si vzduch potřebný k hoření přivádějí z okolí budovy, nikoliv z vnitřního prostředí. Jedině tak je zajištěno, že spotřebič nebude ani v době nejintenzivnějšího topení, spotřebovávat vzduch v domě. Na tento problém narážejí i majitelé domů, kteří zaizolovali stěny nebo vyměnili okna. Komín přestal táhnout a oheň v krbu hořet. Utěsněním objektu byla přerušena přirozená cirkulace vzduchu.

Problémem v tomto případě není izolace, ale nevhodný komín. Izolované domy musejí mít komín s přívodem vzduchu — komín, který má kromě spalinové cesty i větrací šachtu. Spalinová cesta zajišťuje bezpečný odvod spalin ven z domu, větrací šachta zase přivádí dostatečné množství vzduchu, aby mohl oheň dobře hořet. Na tomto principu je postaven komínový systém Schiedel ABSOLUT společnosti Schiedel. Je ideální pro nízkoenergetické objekty, neboť splňuje zároveň nároky na těsnost a nevyužívá funkci zadního odvětrání. Hodnota průvzdušnosti je přibližně 1/10 ve srovnání s "klasickými" třísložkovými komínovými systémy (ověřeno testem Blower Door Test).

 

Jaké požadavky klade nízkoenergetické stavění na komín a komínový systém či jak nejvíce ušetřit za vytápění, vám rádi poradí ve společnosti Schiedel. Její odborníci jsou vám k dispozici na telefonním čísle 326 999 011; informace o nabídce společnosti Schiedel najdete na www.schiedel.cz.

 

Informace společnosti Schiedel


Zdroj: Stavba 5/2007

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*