Nová administrativní budova S9 Florenc

(ČTK) – Developerská společnost J&T Real Estate ze skupiny J&T zahájí ještě letos v Praze na Florenci výstavbu nové kancelářské budovy s názvem S9 Florenc. Celková investice bude činit asi 130 milionů korun. Dokončení výstavby plánuje firma na začátek roku 2014. Zástupci J&T Real Estate to oznámili na tiskové konferenci.Autorem projektu je ateliér Qarta Architektura (doplněno Stavbaweb).


Vizualizace S9 Florenc – ateliér Qarta Architektura

Budova vyroste na místě činžovního domu, který byl po povodních v roce 2002 stržen. S9 Florenc nabídne po dokončení 2700 metrů čtverečních kancelářských ploch. J&T Real Estate počítá s tím, že budovu v budoucnu prodá, uvedl obchodní ředitel J&T Real Estate Martin Kodeš.

J&T začíná stavbu spekulativně, tedy bez předem sjednaných nájemců. Menší velikostí svého projektu na Florenci chce J&T zaujmout určitý typ firem. "Svých charakterem i velikostí se jedná o budovu předurčenou pro sebevědomou firmu, která nechce zapadnout mezi mnoha ostatními," uvedl vedoucí oddělení kancelářských nemovitostí realitní poradenské firmy Jones Lang LaSalle Eduard Forejt.

Nedaleko Florence už stojí řada dalších kancelářských budov, v lokalitě staví aktuálně obří kancelářskou budovu také skupina Penta. Její projekt Florentinum bude stát kolem pěti miliard korun, stavba nabídne k pronájmu 49.000 metrů čtverečních kanceláří.

Hodnota nemovitostního portfolia J&T Real Estate činila na konci loňského roku přibližně 671 milionů eur, tedy asi 17 miliard korun. Firma chce dlouhodobě stavět například v Praze u Invalidovny. Původní projekt na výstavbu obchodního centra Rustonka, ale nyní developer mění. Obchodů má být místě bývalých Pražských strojíren nakonec méně, prim budou hrát kanceláře, řekl dnes ČTK obchodní šéf J&T Real Estate Kodeš.

Zcela jinak také nakonec dopadl další pražský projekt J&T Real Estate na komplex výškových kancelářských budov s názvem Tower City Holešovice. "Dostali jsme dobrou nabídku, takže jsme projekt prodali," poznamenal Kodeš.

Pražský kancelářský trh ve druhém čtvrtletí zrychlil pokles. Ve srovnání se stejným obdobím před rokem si firmy pronajaly o 29 procent kanceláří méně, mezičtvrtletně se trh snížil o 11 procent.
 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*