Nová cihelna v Hevlíně těsně před spuštěním

Fotogalerie ke článku (1)

Nový Hevlín

Nový Hevlín
Celá fotogalerie (1)

Poslední přípravy před spuštěním kontinuálního zkušebního provozu probíhají v Hevlíně u Znojma, kde během roku vyrostla nová cihelna společnosti HELUZ. V pořadí již sedmý výrobní provoz největšího českého výrobce cihlářského zboží zvýší jeho celkovou produkci o 40 %. Zaměří se na výrobu tepelněizolačních bloků.

Před uvedením do kontinuálního zkušebního provozu probíhají poslední testy a kalibrace, prověřuje se správná funkčnost a návaznost jednotlivých výrobních sekvencí. Naplno již pracuje přípravna hlíny, probíhají výtlakové zkoušky lisu a vysouší se pec. První vylisované vzorky se zaváží do sušárny, kde se testuje správné nastavení procesu sušení. Podle jeho výsledků se následně upraví technologické postupy a směsi suroviny. Dále se nastavují softwary na manipulátorech a robotech. Vozy s cihlami k vypálení vjedou do pece koncem ledna 2009 a zahájí tak kontinuální zkušební provoz.
 
„Většina zvýšené produkce hevlínského výrobního areálu je určena vedle českých odběratelů také pro blízký slovenský trh, kde neustále navyšujeme dovoz,“ vysvětlil umístění nové cihelny obchodní ředitel společnosti HELUZ Ing. Jan Krampl.
 
Současně s novým výrobním podnikem vznikly také nové skladové plochy (o celkové rozloze 44,3 tis. m2). Přímo u nové haly je pro výrobky s velkým pohybem určena plocha o rozloze 17,5 tis. m2. Další o velikosti 26,8 tis. m2 byla vystavěna na vzdálenějším konci celého areálu. Ta bude využívána jako prodejní sklad výrobků i z ostatních podniků v Dolním Bukovsku a Libochovicích, dále pro skladování doplňkového sortimentu cihel a také jako sklad palet.
 
Základní kámen nové cihelny byl položen v říjnu loňského roku v Hevlíně u Znojma, kde již firma HELUZ jednu cihelnu provozuje. Jedná se o lokalitu s vysoce kvalitní hlínou pro přípravu cihlářské suroviny. Nový výrobní provoz znamenal v historii společnosti rekordní investici 850 milionů korun.
 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*