Nová cihla Porotherm 38 EKO+ Profi

Požadavky nového standardu navrhování budov s téměř nulovou spotřebou energie (NZEB – Nearly Zero Energy Building) staví investory před zásadní otázku: jakou izolaci zvolit? Je tu však možnost mnohem snazší a jednodušší, jednovrstvé zdivo bez nutnosti dodatečného zateplení. Této moderní metodě nyní vychází Wienerberger vstříc svou novinkou.

Pro jednovrstvé zdivo, které je obecně nejšetrnější k životnímu prostředí jak z hlediska výrobního, tak i užitného, nabízel dosud Porotherm cihelné bloky T Profi s vloženou tepelnou izolací na bázi minerální vlny a produkty EKO+ profi šířky 44 a 50 cm. Jsou však investoři, kteří hledají cenově nejvýhodnější variantu zdiva, která splní požadavky na energetickou náročnost budov. Dále jsou i investoři, kteří chtějí zdivo jako čistou keramiku, tedy bez jakékoliv izolace. Pro obě tyto skupiny je tu nyní unikátní tvarovka z řady EKO+ Profi s tloušťkou 38 cm, která  doplňuje produktové portfolio Porotherm.

Nová cihla Porotherm 38 EKO+ Profi/ Profi Dryfix je přímo předurčena pro jednovrstvé zdivo novostaveb rodinných domů, v menším měřítku i pro malé bytové domy nebo objekty různého využití s nižším počtem podlaží, kde investor požaduje levné a přitom dostatečně kvalitní řešení zdiva s výborným poměrem cena/výkon a trvalou užitnou hodnotou. Novinka, která je určena pro zdění na tenkovrstvou maltu i pro zdění na zdicí pěnu Dryfix, se již vyrábí a je skladem včetně doplňkových cihel Porotherm 38 EKO+ Profi K a Porotherm 38 EKO+ Profi ½ K. Je samozřejmě zcela kompatibilní se všemi doplňky pro systémové zdění Porotherm.

„Cihelný blok Porotherm 38 EKO+ Profi/Profi Dryfix je odpovědí naší společnosti na požadavky trhu, který chce vynikající tepelně-izolační schopnosti a přijatelnou cenu. Právě tyto dva parametry jsme postavili jako zadání. Výsledkem je nový broušený cihelný blok v tloušťce 38 centimetrů pro omítané jednovrstvé obvodové nosné i nenosné zdivo, který při svých rozměrech dokáže splnit velmi vysoké nároky na tepelný odpor i tepelnou akumulaci stěny bez dodatečného zateplení,“
říká Ing. arch. Martin Tichý, product manager značky Porotherm.

Důvody pro novou cihlu 38 EKO+ Profi jsou zřejmé. Díky svým tepelně-izolačním vlastnostem, vyhovujícím nárokům budov s téměř nulovou spotřebou energie, uspoří celkové náklady domácnosti na vytápění či chlazení. Ale nejen to, díky vstřícné ceně sníží i investiční náklady stavby. Představuje také prostorově úsporné řešení, protože tenčí konstrukce obvodového zdiva znamená větší vnitřní obytný prostor, aniž by utrpěla kvalita a nosnost zdiva. Jednovrstvé zdění je navíc snadné a rychlé, zdít lze na tenkovrstvou maltu i zdicí pěnu, s minimem doplňků a bez nutnosti řezání. Cihlové materiály, vyrobené šetrně z přírodních zdrojů, přitom mají minimální dopad na životní prostředí a současně jsou ideální pro zdravé vnitřní klima budov. 

Porotherm 38 EKO+ Profi/Profi Dryfix
– ekonomická cihla s vynikajícími vlastnostmi
– vhodná pro jednovrstvé zdivo, splňující požadavky NZEB (budov s téměř nulovou spotřebou energie)praktické řešení s ohledem na rozměry a váhu cihly
– pro snadné zdění – bez potřeby řezání, s minimem doplňků- ekologicky šetrné řešení pro zdravý domov
– úspora místa díky tenčí konstrukci obvodového zdiva

Základní parametry:
rozměry d/š/v 248 x 380 x 249 mm
hmotnost cca 16,0 kg/ks
pevnost v tlaku 8 N/mm²
 
Tepelně-izolační vlastnosti:
PTH 38 EKO+ Profi: λ = 0,091 W/m.K U = 0,21W/m².K*
PTH 38 EKO+ Profi Dryfix: λ = 0,089 W/m.K U = 0,21W/m².K*
* s tepelně izolační omítkou 30 mm

Statické vlastnosti:
PTH 38 EKO+ Profi: pevnost v tlaku 8 N/mm², charakteristická pevnost zdiva fk = 2,37 N/mm²;
PTH 38 EKO+ Profi Dryfix: pevnost v tlaku 8 N/mm², charakteristická pevnost zdiva fk = 1,6 N/mm².

Akustické vlastnosti:
PTH 38 EKO+ Profi: Vážená laboratorní neprůzvučnost Rw = 40 dB;
PTH 38 EKO+ Profi Dryfix: Vážená laboratorní neprůzvučnost Rw = 39 dB.

Více informací na www.porotherm.cz.

podle podkladů společnosti Wienerberger

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*