Nová kancelářská budova v Praze: City Green Court

Budovu navrhlo architektonické studio Richard Meier & Partners ve spolupráci se studiem Cuboid Architekti.

nbsp;

Skanska v Praze zahájí výstavbu zelené kancelářské budovy s celkovou výší investice 38 miliónů eur

Skanska buduje v Praze kancelářskou budovu City Green Court, která klade velký důraz na ekologicky šetrná řešení. Celková hodnota investice společnosti Skanska činí 38 miliónů eur.

City Green Court nabídne k pronájmu 16 000 m2 plochy a nová kancelářská budova by měla být připravena pro nájemníky v prvním čtvrtletí roku 2012. Budova vyroste v zavedené obchodní čtvrti v Praze 4 – Pankrác.

Stejně jako u jiných kancelářských projektů, které Skanska připravuje, je i projekt City Green Court navržen tak, aby splňoval požadavky na certifikaci podle mezinárodního systému environmentální certifikace LEED.

„Vidíme velký a rostoucí zájem o zelené, moderní a flexibilní kancelářské prostory, které nabízejí stimulující pracovní prostředí. Investoři i nájemci toto vyžadují a přičítají těmto aspektům kladnou hodnotu,“ říká Britta Cesar, výkonná ředitelka Skanska Property Czech Republic.

Další fakta o projektu City Green Court:
City Green Court se nachází v zavedené obchodní čtvrti v Praze 4 – Pankrác na rohu ulic Hvězdova a Pujmanové.
City Green Court nabídne k pronájmu přibližně 16 000 m2 moderních kancelářských prostor třídy A.
Budovu bude tvořit 7 podlaží uspořádaných kolem centrálního atria, pod nímž se v suterénu bude nacházet parkoviště.

Budovu City Green Court navrhlo architektonické studio Richard Meier & Partners s pomocí místního architektonického studia Cuboid Architekti. Při jejím projektování byla věnována zvláštní pozornost tomu, aby stavba splňovala zelená kritéria normy LEED (Leadership in Energy & Environmental Design). LEED bere v úvahu ekologicky zodpovědný návrh budovy, použití materiálů a zdrojů, úsporu energie, účinnost hospodaření s vodou, omezení emisí CO2, zlepšení kvality vnitřního prostředí i umístění budovy. Tato certifikace poskytuje developerům a provozovatelům budov stručný rámec pro určení a zavedení udržitelných řešení při návrhu, výstavbě, provozu a údržbě budovy.

Další informace o společnosti a jejích projektech můžete najít na www.skanska.com/property a www.skanska.cz/property.

Zdroj: TZ SKANSKA, ACCEDO Czech Republic Communications s. r. o. , 13. září 2010

Související články:
City Green Court


 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*