Nová Karolina PARK

Fotogalerie ke článku (9)

Nová Karolina Park

Nová Karolina Park

Nová Karolina Park

Nová Karolina Park

Nová Karolina Park

Nová Karolina Park

Nová Karolina Park

Nová Karolina Park

Nová Karolina Park

Nová Karolina Park

Nová Karolina Park

Nová Karolina Park

Nová Karolina Park

Nová Karolina Park

Nová Karolina

Nová Karolina

Nová Karolina

Nová Karolina
Celá fotogalerie (9)

Architektonický návrh projektu Nová Karolina Park vzešel z dílny CMC architects.

Dvě velké developerské společnosti, společnost Multi Development a ryze česká firma PASSERINVEST GROUP, a. s., spojily své zkušenosti při vzniku společného projektu Nová Karolina Park v Ostravě. Objekt Nová Karolina Park obohatí severomoravskou metropoli především o administrativní plochy doplněné o obchody a stravovací možnosti.

Developerské společnosti dohromady představily první kancelářský projekt s názvem Nová Karolina Park, který nabídne téměř 25 000 m2 kancelářských ploch špičkové kvality v 6 nadzemních podlažích. Administrativní budova, která směrem od historického jádra tvoří pomyslnou vstupní bránu, se nachází v severovýchodní části nově urbanizovaného území Nová Karolina.

„Pro spolupráci s developerskou společností PASSERINVEST GROUP jsme se rozhodli díky jejímu dobrému jménu na poli výstavby administrativních budov třetího tisíciletí. Hledali jsme spolehlivého a silného partnera se zkušenostmi ve výstavbě kanceláří a vše hovořilo pro PASSERINVEST GROUP. K našemu rozhodnutí přispěly i výborné reference pražského komplexu BB Centrum, jenž je klíčovým projektem této společnosti,“ komentuje spolupráci Luboš Kočí, generální ředitel společnosti Multi Development.

„Velmi si ceníme možnosti ukázat naši práci také mimo hlavní město naší republiky. Nová Karolina Park je pro společnost PASSERINVEST GROUP prvním mimopražským projektem, který je navíc lokalizovaný do města Ostravy ve velmi slibně se rozvíjejícím regionu. I my se budeme snažit přispět naší prací a zkušenostmi k rozvoji tohoto města. Expanze do Ostravy byla naším dlouhodobým cílem a záměrem a této možnosti si nesmírně vážíme,“ říká Radim Passer, předseda představenstva společnosti PASSERINVEST GROUP.

Projekt Nová Karolina Park tvoří jednotný monoblok s vnitřním průchozím nádvořím se dvěma branami a je urbanisticky citlivě zakomponován do stávajícího rázu okolních budov. Vhodně zvolené atributy stavby - výška, tvarosloví budovy a celkový výraz fasády - umožňují kreativní pojednání jednotlivých stran domu, se samozřejmým zohledněním vnějších vlivů.

Kromě kancelářských ploch s flexibilní možností dělení pater vznikne v budově navzájem propojené podzemní podlaží sloužící jako parkoviště pro téměř 280 stání Přízemí nabídne 4 000 m2 obchodních prostor. Maloobchodní prostory v přízemí bude možné využít i jako zákaznická centra.

Architektonický návrh projektu Nová Karolina Park vzešel z dílny CMC architects od autorů Víta Másla a Davida R. Chisholma. Generálním dodavatelem projektu je společnost PSJ, stavba projektu byla zahájena 6. října letošního roku a dokončení výstavby je plánováno na první pololetí roku 2010.

Multi Development
Multi Development Czech Republic patří do skupiny Multi Corporation zabývající se rozličnými obory činností, které souvisí s developmentem (Multi Development), investicemi (Multi Investment), správou realitních projektů (Multi Asset Management) a správou obchodních center (Multi Mall Management) v celé Evropě. Společně se svým finančním partnerem Morgan Stanley Real Estate Fund posílila společnost Multi svou pozici investujícího developera. Multi Development Czech Republic vstoupila na český trh v roce 2003 a hlavní kancelář založila v Praze. Multi Development Czech Republic má významnou pozici na trhu a získala mnoho významných ocenění za nákupní centra v Olomouci, Plzni a Praze Chodov.


PASSERINVEST GROUP
PASSERINVEST GROUP je česká developerská společnost s více než patnáctiletým působením na českém trhu. Byla založena Radimem Passerem již v roce 1991 a od té doby získala řadu zkušeností s výstavbou rezidenčních, administrativních a komerčních budov a komplexů. Od druhé poloviny 90. let je PASSERINVEST GROUP jako investor a developer spojován převážně s BB Centrem v Praze 4 — Michli, které je jedním z největších a nejúspěšnějších developerských projektů v České republice. Jeho realizací se PASSERINVEST GROUP zařadil mezi přední společnosti na českém realitním trhu a získal výrazné mezinárodní povědomí.

Zdroj: TZ 10.10.2008

Doplněno Stavbaweb:
Článek /blog k projektu Nová Karolina Park včetně vizualizací a odkazů na další články naleznete zde.
O projektu Nové Karoliny se dočetet i na stránkách OstravaBlog.
Urbanistickou studii naleznete zde.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*