Nová kolekce Kährs Life: Dřevěná podlaha s výhodami vinylu

Nová kolekce švédských dřevěných podlah Kährs Life v sobě spojuje krásu a přirozenost dřevěných krytin a vynikající užitné vlastnosti vinylu, především jeho extrémní odolnost a snadnou údržbu. Na rozdíl od běžných dřevěných podlah jsou krytiny z nové kolekce Kährs Life zásluhou inovativního laku vysoce odolné proti oděru, nárazu a navíc i vlhkosti, takže obstojí i v těch nejnáročnějších podmínkách domova i komerčních prostor. Deset dřevěných dekorů, osm mořených dubových a po jednom přírodní dekory dubu a opravdového ořechu, vám podlahu potáhnou jemným semišem (dekor Light Suede) či opranou černou džínovinou (Faded Black), rozlijí bělavou kokosovou smetanu (Coconut Cream) anebo posypou ořechy (Pure Walnut) či temnějšími kakaovými boby (Cocoa Bean). 

Všechny dekory kolekce Kährs Life, kterou k nám dováží KPP, se vyrábějí hned ve třech formátech (1-lamela široká 1810 x 150 mm, 1-lamela úzká 1225 x 118 mm a 2-lamela 1225 x 193 mm), abyste v jednom dekoru mohli položit krytinu ve větších i menších prostorách. Povrchová úprava extrémně odolného matného laku umožňuje podlahy položit jak v nejvíce namáhaných místnostech domácností, kde bez změny vzhledu či jiné známky poškození ustojí nápor domácích mazlíčků i dětských her, tak v zatěžovaných komerčních prostorách hotelů, kanceláří apod.

Nová kolekce Kährs Life spojuje to nejlepší ze dřeva a vinylu
Nová řada švédských dřevěných podlah Kährs Life je výsledkem spojení více než 150letých zkušeností společnosti, která se od svého počátku (1857) zaměřuje na dřevěné podlahy, a nejmodernějších technologií, s nimiž dnes pracuje. Svými výjimečnými vlastnostmi překlenuje pomyslnou propast mezi vysoce kvalitními dřevěnými parketami a funkčním vinylem. Luxusní vzhled, krásu, přirozenost a originalitu oblíbeného přírodního materiálu totiž doplňuje extrémní odolností a životností. Výhodou je dále nenáročná údržba a rychlá a snadná pokládka díky zámkovému spoji 5G. Zároveň se jedná o cenově příznivější alternativu k tradičním dřevěným podlahám.

Extrémní odolnost povrchu zajišťuje inovativní lak
V kategorii dřevěných podlah vynikají produkty řady Kährs Life skutečně nebývale vysokou odolností typickou pro podlahy vinylové. Tu zajišťuje povrchová úprava inovativním lakem, který chrání povrch dřeva především proti mechanickému poškození a vlhkosti. Dřevěné podlahy Kährs Life jsou díky ní vhodné i pro vysoce zatěžované komerční prostory, jako jsou hotelové pokoje, konferenční místnosti či kanceláře.

„Kolekce Kährs Life snese opravdu hodně. Ač se jedná o dřevěnou podlahu, u které se běžně neudává třída zátěže, v rámci testování byly produkty této řady zkoušeny stejným způsobem jako laminátové podlahy a dosáhly odolnosti zátěžové třídy 33,“ chválí novinku Milan Mrkáček, vedoucí regionálního prodeje společnosti Kratochvíl parket profi. Zmíněná povrchová úprava zabraňuje i případné vlhkosti, aby pronikla do konstrukce, voda rozlitá na povrchu tak krytině neublíží. O odolnosti a životnosti svědčí mj. 15tiletá záruka, kterou výrobce na produkty nové řady poskytuje.

Jádro z tvrdé HDF desky zajišťuje maximální stabilitu
Třívrstvé dřevěné krytiny Kährs Life konstrukčně tvoří spodní vrstva ze dřeva té nejvyšší kvality, HDF deska se zámkovým spojem 5G a následuje opět vrstva pravého dřeva chráněná zmíněným vysoce odolným lakem. Jádro z tvrdé HDF desky nové generace zaručuje zvýšenou odolnost podlahy proti nárazu, ale také stabilitu při výkyvech teplot a vlhkosti v interiéru. Podlahy Kährs Life lze tedy instalovat na podlahové vytápění stejně jako v blízkosti velkých oken i krbů. Proti běžným dřevěným podlahám je tu jeden rozdíl: „Vrchní vrstvu z pravého dřeva o tloušťce 0,6 mm již nelze brousit, renovace tak není možná. S úspěchem tuto skutečnost ale vykompenzuje odolná vrstva laku, která významně prodlužuje neměnný vzhled povrchu a životnost podlah této nové řady,“ doplňuje Milan Mrkáček z KPP.

Díky snadné pokládce je řada Kährs Life ideální pro renovace a rekonstrukce
Zámkový spoj 5G, jímž jsou podlahové krytiny Kährs Life opatřeny, umožňuje rychlou a nenáročnou pokládku, kterou ještě usnadňuje nižší hmotnost jednotlivých dílců a praktický 1-lamelový či 2-lamelový formát. Krytiny Kährs Life také vynikají tloušťkou pouhých 7 mm, díky které jsou ideální volbou pro renovace. Snadno totiž výškově pasují ke stávajícím dveřím či prahům bez nutnosti snižovat podklad a šetří tak náklady na jejich výměnu. Podlahu Kährs Life je kromě toho možné pokládat i opakovaně a při splnění určitých podmínek (zejména pevnosti a rovinnosti) rovněž instalovat na již existující podlahu.

Nová řada dřevěných podlah Kährs Life zahrnuje elegantní dekory v přírodním provedení dubu a ořechu (v případě dekoru Pure Walnut) a dále dub v osmi mořených dekorech: od jasnějších přírodních tónů přes šedohnědé, šedé až po tmavší odstíny.

Novou kolekci si budete moci po rozvolnění prohlédnout v showroomech KPP v Praze a Brně, zatím můžete využít alespoň jejich virtuální prohlídku.

podlahyonline.cz
www.kpp.cz

podle podkladů společnosti Kratochvíl parket profi

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*