Nová kolekce voděodolných laminátových krytin Classen Choice

Garantovaná 24hodinová odolnost proti přímému působení vody je jedna z předností nové kolekce německých laminátových krytin Classen Choice. Jeden ze tří největších světových výrobců laminátů Classen ověřil voděodolnost i v přísných testech severoamerické instituce NALFA, v nichž dosáhl desetkrát lepší hodnoty, než jsou požadovány. Voděodolnost, u laminátů ne zrovna obvyklá, je výsledkem speciálního hydrofobního nátěru zámkových spojů megaloc aqua protect. Pátá generace zámku navíc umožňuje zacvakávání lamel na krátké straně svrchu, což značně urychluje a zjednodušuje pokládku. Osm dubových dekorů s živější kresbou dřeva z nové kolekce Classen Choice k nám dováží KPP.

„Kolekce je živější, je výrazem snahy výrobce ukázat, že je to „dřevo“, ač je to laminátová podlaha,“ chválí dokonalý dekor s reálnou strukturou dřeva Milan Mrkáček, vedoucí regionálního prodeje společnosti Kratochvíl parket profi. Celá kolekce je vyráběna v 1lamelových XL formátech  (1285 x 280 x 8 mm), tedy jako poměrně široká „prkna“.

Desetkrát lepší hodnoty v americkém testu NALFA
Voděodolnost není zrovna standardní vlastností laminátových krytin, slabým článkem jsou především spáry mezi jednotlivými lamelami, kudy může vlhkost proniknout. A i když si z nové voděodolné laminátové kolekce Classen Choice, s nadsázkou řečeno, neuděláte podlahu do sprchového koutu, pro situace v běžném životě je 24hodinová odolnost proti vodě velký benefit. „Jsme hrdí na výsledek našich laminátových podlah se zámkem megaloc aqua protect v testu NALFA. Nejenže se naše krytiny snadno instalují, ale jsou i odolnější v každodenním životě. Pokud se vám něco rozlije v kuchyni nebo se pes po procházce v dešti oklepe na chodbě, nic se neděje, díky speciálně ošetřenému zámku megaloc aqua protect to naše podlaha zvládne,“ říká Eberhard Herrmann, vedoucí technologického a vývojového centra společnosti CLASSEN. 

Test NALFA je standardizovaný zkušební postup Severoamerické asociace pro laminátové podlahy (North American Laminate Flooring Association). Test měří, jak se chová laminátová krytina, když je vystavena působení stojaté vody po dobu 24 hodin – NALFA vyžaduje, aby laminát nenabobtnal v průměru o více než 0,3 milimetru. Nové laminátové krytiny z kolekce Classen Choice se po testu změnily pouze o méně než 0,03 milimetrů, tedy desetkrát méně oproti požadavkům NALFA. Nejlepších výsledků dosáhla novinka i v hodnocení změny tvaru následně po vysušení krytiny, z pěti tříd byla zařazena do té první, nejlepší.

Zámek megaloc aqua protect umožní pokládku i neškoleným rukám
Již zmíněná pátá generace zámku megaloc aqua protect garantuje kromě ochrany před vodou i jednodušší a rychlejší pokládku, a to tím, že umožňuje zacvakávat lamely na krátké straně svrchu. Podlahy se starším zámkem je totiž třeba po delší i krátké straně pokládat pod určitým úhlem, což je práce pro zručného podlaháře. Novinku tak dokáže položit i člověk bez zkušeností. 

Podlaha zamezuje tvorbě antistatického náboje, „nedá vám ránu“
Nová kolekce laminátových podlah Classen Choice disponuje extrémně odolnou povrchovou úpravou v zátěžové třídě 33 / AC5, je tedy vhodná pro domácí prostředí i komerční využití. Je odolnější proti poškrabání a v neposlední řadě povrchová úprava zamezuje tvorbě antistatického náboje – bavíme-li se o domácí pracovně s počítačem (nikoli o ordinaci s citlivými lékařskými přístroji). Asi to známe všichni, že někdy na něco sáhneme, pak podáme někomu ruku a dostaneme „ránu“. To se vám s novou kolekcí nestane  – podlaha má speciální LLT úpravu, díky které nehrozí, že když na podlaze budete sedět a opírat se o ni rukama, že byste pak při podání ruky „zajiskřili“. 

Samozřejmou součástí německé kvality je i zdravotní nezávadnost, kolekce Classen Choice splňuje ekologickou certifikaci Der Blaue Engel.

Novou kolekci laminátových podlah Classen Choice si můžete prohlédnout v showroomech KPP v Praze a Brně nebo můžete využít jejich virtuální prohlídku


podle podkladů společnosti Kratochvíl parket profi

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*