Nová publikace Texty o architektuře 15/18

Česká literární scéna má nový přírůstek, spolek Kruh vydává v pořadí svoji šestou publikaci. Texty o architektuře 15/18 představují dílo 35 progresivních architektů, kteří na pozvání spolku přijeli v posledních pěti letech přednášet. Sborník, bohatě doprovázený fotografiemi, zachycuje nejen rozhovory, ale i vybrané přednášky a představuje architekturu v jejím plném rozsahu. Jak se staví ve válečných zónách? Jak vznikají muzea ve Švýcarsku? A jak se stalo Portugalsko jednou z nejzajímavějších zemí současné architektury? Nejen na to najdete v publikaci odpovědi.

Publikace je tematicky rozdělená na dvě části Architektky a Jiná perspektiva– první se věnuje výrazným ženám v architektuře, jako jsou Liesbeth van der Pol z Nizozemska, Kate Otten z Jihoafrické republiky, Anapuma Kundoo z Indie, Annette Gigon ze švýcarského dua Gigon Guyer nebo městská architektka Kodaně Tina Saaby a další. Druhá, obsáhlejší část představuje významné, převážně evropské architekty, kteří spoluvytvářejí obraz současné architektury. V publikaci jsou mimo jiné zastoupeny ateliéry Sergison Bates Architects z Velké Británie, Brandlhuber+ Emde, Burlon nebo Hans Kollhoff z Německa, švýcarští Christ & Gantenbein či Éric Lapierre z Francie. Texty a rozhovory se věnují problematice současného bydlení, stavbě budapešťského metra i muzeí ve Švýcarsku, stejně tak i práci architektů ve válečných územích či architektuře na pomezí umění. Tyto přesahy například zastupuje Alexander Brodsky z Ruska či Aristide Antonas z Řecka. Sborník dává čtenářům možnost se hlouběji seznámit se současnou architektonickou scénou prostřednictvím rozhovorů, teoretických textů i přepisů přednášek těch, kteří ji tvoří.

Publikaci si můžete koupit online na stránkách nakladatelství Kosmas (nyní za zvýhodněnou cenu) nebo ve vybraných knihkupectvích.

podle podkladů spolku Kruh

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*