Nová radnice Radotína

(ČTK) – Radnice v pražském Radotíně chce začít v příštím roce stavět novou budovu radnice. Stát bude na místě bývalé výtopny na náměstí Osvoboditelů. Náklady jsou odhadovány na 130 milionů korun. ČTK to řekl místostarosta Milan Bouzek (ODS). Městská část již vybrala ve výběrovém řízení projektanta nové budovy. Kromě radotínské radnice si chce vybudovat nové sídlo Praha 12.

„Projekt nové radnice včetně stavebního povolení bude hotov v září letošního roku. Předpokládáme, že stavbu zahájíme v roce 2020 v závislosti na získání finančních prostředků,“ uvedl Bouzek.

Městské část chce do nové radnice sestěhovat všechny úředníky, kteří nyní sídlí na pěti různých místech. Podle Bouzka navíc nejsou některé budovy v dobrém stavu. V budově bude kromě úředníků služebna městské policie a úřad práce.

Na kolik přesně stavba nové radnice vyjde, zatím není jasné. „Záležet bude na konečné podobě projektu, zatím pracujeme s částkou 130 milionů,“ řekl Bouzek. Na výstavbu radnice použije nejen svoje peníze, ale bude chtít získat peníze rovněž od magistrátu.

Nová radnice je součástí projektu Nové centrum Radotín, které má proměnit střed městské části. V rámci projektu má vzniknout například přes 20 metrů široká třída s obchody a službami nebo bytové domy.

Nové sídlo plánuje začít letos v dubnu stavět i Praha 12. Nyní její úředníci sídlí v sedmi budovách. Náklady by měly dosáhnout 500 milionů korun.

Doplněno Stavbaweb: 
Nový úřad MČ Prahy 16, Radotín
Autorem projektu je ateliér třiarchitekti –  Michal Fišer, Jiří Švehlík a Tomáš Zdvihal.
Projekt najdete na stránkách autorů ZDE.

Nové centrum Radotín
V devatenáctém století stála uprostřed Radotína cementárna. Uzavřena byla v roce 1963. Na jejím místě byla plánována bytová zástavba s obchodním domem. Projekt ale nebyl nikdy dokončen. Výtopnu se třemi komíny a parkoviště nahradí náměstí s novou radnicí a policejní stanicí. Vyrůst by tu měly i tři nové bytové domy, obchodní třída a přibude i 440 parkovacích míst. Náměstí o rozměrech 50×50 metrů by mělo být osázeno zelení a navazovat by mělo na obchodní bulvár.
Projekt na stránkách autorů najdete ZDE.
Prezentaci projektu najdete i na stránkách Městské části Prahy 16: Nové centrum Radotín
Informace o vývoji projektu najdete na stránkách Prahy 16 – ZDE.

Související články:
Rezidence Centrum Radotín  16.3.2016

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*