Nová rozhledna na Moravskotřebovsku?

Fotogalerie ke článku (3)

Rozhledna Borůvka

Rozhledna Borůvka

Rozhledna Terezka

Rozhledna Terezka

Toulovcova rozhledna

Toulovcova rozhledna
Celá fotogalerie (3)

Autorem stavby je Ing. Antonín Olšina.

Po sto letech se nejspíš na místo bývalé rozhledny Na Pastvisku nad Moravskou Třebovou vrátí další výšková stavba. Radnice doufá, že nově postavená rozhledna lokalitu turisticky oživí. ČTK to dnes řekl starosta Josef Ošťádal.

"Opravdu se můžeme pyšnit pěknou krajinou. Za pěkného počasí mohou turisté z vyhlídky pozorovat Jeseníky, Orlické hory i Hřebečský masiv," řekl starosta.

Než začne samotná stavba rozhledny, město vyřizuje potřebná povolení a hodlá získat grant od Pardubického kraje. Stavba by měla stát přes 2,6 milionu korun. Otevírat by se mohla příští sezonu, řekl Karel Musil z odboru investičního a regionální rozvoje.
"Předpokládáme, že rozhlednu otevřeme od jara do podzimu. Rozhledna bude měřit 27 metrů a její hlavní nosné prvky budou dřevěné. Schodiště projektant navrhl ocelové a točité," řekl Musil. Architektonicky je rozhledna vyřešena tak, aby měla co nejmenší nároky na údržbu.

Rozhledy jsou v Pardubickém kraji relativně levným prostředkem, jak nabídnout turistům další výletní místo. Na Prosečsku dokonce stojí tři - Toulovcova rozhledna, Terezka a Borůvka. V posledních letech vyrostlo v kraji zhruba deset rozhleden, například Dobře ukrytá rozhledna Járy Cimrmana v Březové na Svitavsku nebo rozhledna na Křížové hoře v Červené vodě na Orlickoústecku.

Zdroj ČTK: 26.2.2008

Doplněno Stavbaweb:
Autorem stavby je Antonín Olšina, autor i dalších rozhleden v okolí:
* Toulovcova rozhledna stojí přibližně na polovině spojnice mezi obcemi Budislav a Jarošov,
* Rozhledna Terezka u osady Paseky u Proseče,
* Rozhledna Borůvka u obce Hluboká.

Více informací o všech rozhlednách v Čechách naleznete zde.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*